Ексклюзивно
"Коли переміг свого колегу, стало сумно". Фехтувальник Манько - про виступ на Паралімпіаді UA: Перший

Український фехтувальник - про результат на Паралімпійських Іграх.

Автор: Сергій Цукіло

У перший день Паралімпіади у Токіо Україна здобула три медалі у фехтуванні на візках. Володарем однієї із срібних нагород був 22-річний Артем Манько.

Манько на шляху до фіналу здолав співвітчизника Андрія Демчука - паралімпійського чемпіона Ріо-де-Жанейро у фехтуванні на шаблях. Але самому виграти "золото" Паралімпіади не вдалося - у вирішальному бою він поступився китайцеві Лі Хао.

Для Манька срібна нагорода Паралімпіади-2020 стала дебютною у кар'єрі - до цього він не змагався на Іграх. А до Токіо-2020 українському фехтувальнику не вдавалося виграти нагороду на рівні особистої першості у жодному з видів зброї..

Після виступу на Паралімпійських Іграх Манько дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому поділився емоціями від дебютного виступу у Токіо.

Фехтувальник звернув увагу на півфінальний бій проти співвітчизника Демчука, у якому завдав досвідченому супернику поразки. І наголосив, що розраховує досягти таких же результатів на Паралімпіадах.

"Насправді спочатку все було чудово – я вирував емоціями. Але коли вже переміг свого колегу Андрія [Демчука], мені стало трохи сумно. Адже він мій колега, друг, напарник. Раніше взагалі був для мене, як ідол. Він і зараз для мене ідол – у моральному, технічному плані. Сподіваюсь, що досягну його висот".

Щодо самого виступу на Паралімпіаді, то Манько визнав, що він був дуже непростим для нього. І, попри поразку у фіналі, задоволений виграним "сріблом".

"Ппройшов вогонь, воду і мідні труби, кров і піт. Це було дуже важко, але воно того варте. Я дуже радий за цю медаль. Так, вона срібна, не золота, але це теж непогано".

Хто такий Артем Манько

• 22-річний параатлет, що представляє Черкаси та виступає у фехтуванні на візках.
  • Дворазовий чемпіон світу з фехтування на шаблях у командній першості, бронзовий призер чемпіонату Європи з фехтування на шаблях у командній першості.
  • Паралімпійські ігри в Токіо є дебютними для фехтувальника.
  • Фехтує на всіх трьох видах зброї – на шаблі, шпазі та рапірі.
  • Виступає в паралімпійській категорії "А", до якої належать спортсмени, що добре можуть контролювати тулуб, а функціонування фехтувальної руки не залежить від їхньої травми.
  • У листопаді 2010 року Артем Манько зазнав переломів руки та ноги, що призвело до інвалідності.

• 27 серпня. Чоловічий командний турнір з рапіри.
  • 28 серпня. Чоловічий турнір з шпаги.
  • 29 серпня. Чоловічий командний турнір з шпаги.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів