Рівнеоблрада визначила, скільки витрачати на харчування учнів

Рівнеоблрада визначила, скільки витрачати на харчування учнів

Офiцiйно
Рівнеоблрада визначила, скільки витрачати на харчування учнів Суспільне Суми

Рівненська облрада затвердила вартість безоплатного харчування в закладах освіти, які їй підпорядковані. Депутати на останній сесії проголосували за проєкт рішення, документ опублікований на сайті. Розрахунки підготувало обласне управління освіти й аргументувало, на яку суму харчувати дітей вирішує засновник закладу.

У пояснювальній записці, яку підготував начальник обласного управління освіти Петро Коржевський, йдеться, що з 1 вересня набувають чинності нові норми й порядок організації харчування у закладах освіти. Вартість безоплатного гарячого харчування засновник затверджує щороку.

"Керівник закладу освіти за погодженням із засновником визначає режим та спосіб організації харчування з урахуванням наявної матеріально-технічної бази, вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчів, типу закладу, особливостей організації освітнього процесу, тривалості перебування вихованців у закладі, їхнього віку, наявності пансіону", – зазначив він у документі.

Режим і кратність харчування залежить від режиму роботи закладу, – пояснив Петро Коржевський.

Згідно з рішенням облради, яке депутати прийняли 19 серпня, з 1 вересня дошкільнят, які перебувають у садочках понад дванадцять годин, харчуватимуть чотири рази. І три рази, якщо вони у закладі перебувають від дванадцяти й понад вісім годин.

Учнів спецшкіл, навчально-реабілітаційних центрів, санаторних шкіл, Острозького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, обласного мистецького ліцею в селі Олександрія та обласного спортивного ліцею у місті Костопіль харчуватимуть п’ять разів.

П'ятиразове харчування передбачили й учням, які живуть у пансіонаті обласного наукового ліцею в Рівному, й один раз їстимуть у закладі ті, хто не живе у пансіонаті.

З 1 вересня до 31 грудня безоплатне харчування одного дошкільняти коштуватиме:

 • при триразовому харчуванні 39,65 грн – для дітей віком 1-4 роки і 51,15 грн для дітей віком 4-6(7) років;
 • при чотириразовому харчуванні 45,30 грн – для дітей віком 1-4 роки і 59,14 грн для дітей віком 4-6(7) років.

Харчування одного учня закладу загальної середньої освіти при п’ятиразовому харчуванні коштуватиме:

 • віком 6-11 років – 82,55 грн;
 • віком 11-14 років – 94,38 грн;
 • віком 14-18 років – 100,24 грн.

Одноразове харчування учня в обласному науковому ліцеї в Рівному затвердили у розмірі 24,21 грн – для дитини віком 11-14 років і 24,28 грн – 14-18 років. Харчування в обласному спортивному ліцеї у Костополі коштує 205,93 грн в Острозькому обласному ліцеї – 120,24 грн.

Облрада затвердила вартість харчування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування й тих, які під час навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків та перебувають на повному державному утриманні. Йдеться про учнів закладів загальної середньої, професійної чи професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти, що фінансуються з обласного бюджету:

 • для дітей віком 1-4 років – 53,20 грн;
 • для дітей віком 4-6(7) років – 71,50 грн;
 • для учнів віком 6-11 років – 84,70 грн;
 • для учнів віком 11-14 років – 96,60 грн;
 • для вихованців від 14 років – 102,20 грн.

Для вихованців цих закладів, які перебувають під опікою чи піклуванням, затвердили вартість:

 • для учнів віком 11-14 років – 33,81 грн;
 • для вихованців від 14 років – 35,77 грн.

У рішенні облради також зазначили, що ці розрахунки діють і при безоплатному харчуванні учасників олімпіад, позашкільних чи інших масових заходів у галузі освіти.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди