Україні потрібно 20 років на підготовку до членства в ЄС — президентка Естонії

Україні потрібно 20 років на підготовку до членства в ЄС — президентка Естонії

Україні потрібно 20 років на підготовку до членства в ЄС — президентка Естонії
АР

Щоб підготуватися до вступу до Європейського союзу Україні потрібно 20 років.

"Вступ до ЄС має купу умов. І, відверто, жодна з ваших держав не виконує критерії членства. Вам знадобиться з 20 років роботи, доки ви дійдете цієї готовності… Всі три країни мають проблеми з судами. Ви не підходите під вимоги членства в ЄС", — заявила президентка Естонії Керсті Кальюлайд в інтерв’ю виданню "Європейська правда".

Вона відзначила, що хотіла б аби ЄС був сміливішими щодо розширення чи створив для країн Східного партнерства (України, Молдови, Грузії, – ред.) новий формат співпраці.

Також, за словами лідерки Естонії, Україні, Молдові та Грузії можливо допоміг би на євроінтеграційному шляху певний проміжний етап, тоді як економіки вже інтегруються з європейською економікою.

Що відомо

  • Заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який курує питання російсько-українських відносин, заявив, що Україна має право вступати до Європейського Союзу та НАТО попри позицію Москви. Водночас він закликав Київ "перегорнути сторінку" у відносинах і визнати незаконно окупований Крим частиною Росії.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що вступ України до НАТО є "єдиним шляхом" закінчення війни на Донбасі. Він також наголосив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
  • Міністерство оборони опублікувало перелік військових навчань НАТО, у яких в 2021 році візьме участь Україна.
  • 12 червня 2020 року Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.
  • Водночас постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок