Влада Гонконгу заявила, що планує перевірити всі фільми, які раніше вже були дозволені для розповсюдження в окрузі на відповідність закону про національну безпеку.
"Будь-який фільм для публічної демонстрації, минулий, теперішній і майбутній, буде потребувати схвалення", - сказав міністр торгівлі Едвард Яу Гонконгу, передає The Guardian.
Закон про нацбезпеку забороняє все, що влада вважає сепаратизмом, підривною діяльністю, тероризмом чи змовою з іноземними силами.
Максимальне покарання за показ нелегальних фільмів буде збільшено до трьох років в’язниці та штрафу в розмірі 1 мільйона гонконгських доларів (130 000 доларів США).
Назви, які цензори вважають ризиком національної безпеки, не зможуть рішення за звичайною процедурою. Натомість їм доведеться розпочати судовий розгляд у судах Гонконгу. Влада також може відкликати ліцензії у тих місць, в яких демонструються фільми, які "суперечать інтересам національної безпеки".
Протягом останніх 50 років, кіновиробництво в регіоні піднялося на світовий рівень. У місті досі працюють деякі ключові студії та кілька відомих китайських режисерів, а також активно розвивається інді-сцена, однак щомісяця китайська влада запроваджує нові обмеження.
Що відомо
- Гонконзький протестувальник Тонг Їн-кіт став першим засудженим за новим китайським законом про національну безпеку.
- Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1984 року Лондон передав його Китаю з умовою зберегти економічну незалежність та капіталістичний устрій Гонконгу. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". Дія суверенітету спливає у 2047 році.
- 30 червня 2020 року Китай ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу, який каратиме за спроби підриву державної влади КНР, акти сецесії та змову з зовнішніми силами. Він передбачає покарання за акти сецесії, підриву державної влади, тероризму та "змови з іноземними та зовнішніми силами з метою загрози національній безпеці".
- Facebook, Whatsapp та Twitter призупиняють співпрацю з поліцією Гонконгу через закон про нацбезпеку регіону, ухвалений китайською владою.
- У липні 2020 року Трамп запровадив санкції проти Китаю через Гонконг.
- Масові акції протесту тривають у Гонконгу з березня 2019 року. Першою вимогою було скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Поправку скасували, однак протести продовжилися.
- Велика Британія призупинила дію договору про екстрадицію злочинців з Гонконгом на знак протесту проти закону про національну безпеку, ухваленого китайською владою.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!