Клуби топ-5 ліг Європи втратили 2 млрд євро через порожні трибуни у період пандемії COVID-19 - KPMG

Клуби топ-5 ліг Європи втратили 2 млрд євро через порожні трибуни у період пандемії COVID-19 - KPMG

Клуби топ-5 ліг Європи втратили 2 млрд євро через порожні трибуни у період пандемії COVID-19 - KPMG AP

Пандемія коронавірусу суттєво вплинула на доходи європейських клубів.

Європейські футбольні клуби, що виступають у топ-5 чемпіонатах (Англія, Іспанія, Італія, Німеччина та Франція) недоотримали приблизно 2 мільярди євро з моменту початку пандемії коронавірусу. Про це зазначається у звіті аудиторської компанії KPMG.

Сезон 2020/21 став першим, що пройшов повністю в умовах пандемії коронавірусу. Більшу частину сезону футбольні клуби проводили без глядачів на трибунах - відповідне рішення пояснювалося необхідністю уникнення розповсюдження коронавірусної інфекції.

Ближче до кінцівки сезону у частині чемпіонатів дозволили повернути вболівальників на стадіоні. Але втрати від їхньої відсутності залишаються відчутними.

Читайте також: Рейтинги найдорожчих футбольних клубів та гравців за версією KPMG. Хто туди увійшов

Яких втрат зазнали футбольні клуби за часів пандемії коронавірусу

Загальна сума недоотриманих доходів представниками топ-5 чемпіонатів Європи склала приблизно 2 мільярди євро. З них 500 мільйонів євро припадають на сезон 2019/20, коли заключний відрізок (3 місяці) клубам довелося догравати без глядачів (чемпіонат Франції був взагалі достроково призупинений).

Найбільші втрати у другій частині сезону 2019/20 зазнала німецька Бундесліга. За даними KPMG, за цей відрізок німецькі клуби втратили 157 мільйони євро (французька Ліга 1 найменше - 48 мільйонів євро).

Щодо клубів, то найбільші фінансові втрати через відсутність глядачів понесла "Барселона". Вони склали 39 мільйонів євро.

Очікується, що клуби продовжуватимуть нести фінансові втрати через відсутність вболівальників і під час сезону 2021/22. На старті чемпіонату в Англії та Франції дали дозвіл на повну відвідуваність стадіонів фанами, в Іспанії, Італії та Німеччині відповідні рішення не прийняли (Бундеслігу та Серію А відвідають 50% від загальної місткості, Прімеру - 40%).

Що відомо

  • Перед стартом клубного сезону 2021/22 був зіграний чемпіонат Європи з футболу. Матчі проводилися з глядачами на трибунах, півфінали та фінали "Вемблі" зокрема відвідали понад 65 тисяч фанів.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я звинуватила УЄФА у зростанні випадків захворювання коронавірусу в Європі на 10%.
  • У вересні УЄФА ухвалила рішення щодо відмови на відвідування вболівальниками команд-гостей міжнародних матчів збірних.
Читайте також: УЄФА скасувала квоту виїзних фанатів на вересневі матчі збірних. Що це означає для України
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа