"Успішні, бо незалежні": історія вінничанина Миколи Сивинюка, який 30 років працює медиком

"Успішні, бо незалежні": історія вінничанина Миколи Сивинюка, який 30 років працює медиком

"Успішні, бо незалежні": історія вінничанина Миколи Сивинюка, який 30 років працює медиком Суспільне Вінниця

До Дня Незалежності України Суспільне підготувало історії шістьох людей, які за 30 років свої захоплення перетворили в улюблену професію. За цей час вони змінювали своє життя, долали труднощі та були віддані своїй справі. Наші герої ставали на ноги разом із сучасною Україною, будучи свідками та діячами історичних подій. Вільні та незалежні вони завзято працювали, аби стати успішними та досягти мети.

"Успішні, бо незалежні": історія вінничанина Миколи Сивинюка, який 30 років працює медикомСуспільне Вінниця

За 30 років роботи лікар сімейної медицини Микола Сивинюк змінив майже десяток посад, але залишився вірний покликанню — рятувати людей. За цей час жодного дня не брав лікарняний. Врятував дівчину від анафілактичного шоку за день до весілля, почув сотні "дякую" за правильно поставлений діагноз і лише одне "вибачте, пацієнт помер".

"Успішні, бо незалежні": історія вінничанина Миколи Сивинюка, який 30 років працює медикомСуспільне Вінниця

У школі вчився лише на пʼятірки і одразу визначився, буде медиком — розповідає про себе Микола Сивинюк. Вперше білий халат чоловік одягнув майже пів століття тому - спершу була армія — служба в медичному батальйоні, навчання, інтернатура. А 30 років тому, каже, почалася медична карʼєра.

За 30 років роботи, розповідає Сивинюк, змінив чимало посад: від фельдшера, дільничного та цехового терапевта до завідувача амбулаторії. Залучався, каже, і до боротьби з коронавірусом, коли сімейні лікарі робили це першими за лікарів- інфекціоністів.

"Успішні, бо незалежні": історія вінничанина Миколи Сивинюка, який 30 років працює медикомСуспільне Вінниця

Нині у робочому кабінеті зберігає 650 сертифікатів про підвищення кваліфікації, звання почесного донора та кілька десятків відзнак. Це, каже, справа його життя і результат щоденної праці.

"Пацієнт не пробачає лікарю помилок. Якщо помилка лікаря, то за неї стоїть або інвалідність, або летальний випадок, то якщо пацієнт приходить хворий, а виходить з усмішкою, то це є велике досягнення в медицині", — розповідає Микола Сивинюк.

Кожен пацієнт має знати про свій діагноз, каже Сивинюк. Та в його практиці, каже, були випадки, коли сказати правду не наважувався.

"Лікарі теж люди. І теж мають душу свою. Одне із найнеприємніших, те, що є смертність. Претензії завжди до лікаря", — каже Микола Сивинюк.

А ось найбільше щастя лікаря, говорить Сивинюк, врятоване життя. За 30 років таких випадків, каже, було стільки, що можна написати книгу. Втім, згадує один — нічне чергування у терапевтичному відділенні другої міської лікарні.

"Успішні, бо незалежні": історія вінничанина Миколи Сивинюка, який 30 років працює медикомСуспільне Вінниця

"Дивлюся, людей, напевно, 40. Несуть дуже красиву дівчину на руках — і крик. Я подумав, що якась автокатастрофа, але коли я побачив, то була дивна дуже історія: дівчина мала виходити заміж. Це була субота, а в неділю мало бути весілля. Коли її перукар наводив їй красу, вона отримала анафілактичний шок", — каже Микола Сивинюк.

Дівчина, додає лікар, майже не дихала.

"Мною було надано розпорядження надавати медичну допомогу просто в приймальному покої. Були введені медичні препарати, зроблена інтубація. І буквально за45 хвилин дівчина розплющила очі. Тут крик, оплески, а вона каже: "Лікарю, ви будете запрошені на весілля сьогодні". Пройшло вже багато часу, дівчина вийшла заміж, а я так на весілля і не потрапив. І я радий, що ця дівчина на сьогодні стоїть перед моїми очима і вона жива", — розповідає Микола Сивинюк.

Розповідає, що в їхній родині він єдиний медик. І хоч ця професія не має ні свят, ні вихідних — ніколи не шкодував про свій вибір.

Читайте також

  • 30 років Незалежності України: спогади вінничан про день проголошення
  • "Успішні, бо незалежні": історія вінничанки Ольги Княгиницької, яка 30 років працює вчителькою

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди