Понад триста учнів Тернопільщини беруть участь у конкурсі наукових робіт від МАН України

Понад триста учнів Тернопільщини беруть участь у конкурсі наукових робіт від МАН України

Понад триста учнів Тернопільщини беруть участь у конкурсі наукових робіт від МАН України оригінальне

Понад 300 учнів Тернопільщини взяли участь у 2-му обласному етапі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт від МАН України. Про це повідомила директорка відділення Малої академії наук Олександра Мигайчук.

Школярі презентували свої наукові роботи, які були відзначені на районному етапі. Переможці конкурсу матимуть можливість представити свої дослідження на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Свій винахід презентувала і восьмикласниця Катерина Осадчук зі Скали-Подільської Борщівського району:

"Запаси нафти, газу, вугілля, невідновних носіїв є вичерпними і настане момент, коли їх може не стати. Сонячна енергія є практично невичерпна. І вона є найбільш потужною в усьому світі. Наприклад, за годину на територію України падає стільки світла, енергії, яку виробляють всі електростанції світу за рік. Технології, які зараз використовуються, є ефективними, але не дуже, тому що їхня потужність є дуже низенькою. Тому я запропонувала такий пристрій, ефективність якого буде високою і мало втрат буде".

Одинадцятикласник Святослав Никитюк представив дослідження в сфері медицини та психології. Зокрема щодо практики евтаназії:

"Евтаназія – це припинення життя важко хворої людини, яка відчуває нестерпні болі, у неї немає шансів на одужання і за її дозволом проводиться ця практика. І я цю практику підтримую".

Олександра Гамера з Ланівець виконала наукову роботу з журналістики. Дівчина розповідає:

"Тема моєї наукової роботи "Заголовковий комплекс на сторінках газети "Голос Лановеччини". Для мене як для абітурієнта на даний час є важливим вибір майбутньої професії, і, звичайно ж, журналістика в пріоритеті. Тому ця тема для мене досить актуальна. Я люблю цю роботу, я хочу цим займатися в майбутньому і для мене це дуже цікаво".

Свою роботу представив Владислав Ундерко. Науковий керівник школяра Андрій Мулярчук розповідає, її оцінили навіть у Києві:

"Зараз в світі займаються питаннями, як скоротити витрати матеріалів та енергії і виготовляти вироби з металів і сплавів без втрат якості життя, тобто виготовляти стільки, скільки виготовляється, але зменшити кількість матеріалів, наприклад, на половину. І в цій роботі відсотків на 50-60 ця проблема вирішена"

За словами начальниці обласного управління освіти і науки Ольги Хоми, переможці конкурсу-захисту представлять свої наукові роботи за кордоном:

"Кінцевим результатом захисту наукових робіт - це участь на всеукраїнському рівні, і діти, які мають свої напрацювання і дослідження унікальні, ці діти їдуть на міжнародні захисти. Діти, які мають призові місця, а саме 1, 2, 3-тє, мають можливість поїхати в інші країни світу, де наука на набагато вищому рівні, і вони зможуть побачити, як працюють науковці у тих галузях, які цікавлять їх".

Імена переможців обласного етапу конкурсу-захисту наукових робіт повідомлять 24-го лютого, - сказала заступниця директорки обласного відділення Малої академії наук Світлана Штука.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди