Світоліна – в топ-6, Калініна – з особистим рекордом. Оновлені рейтинги WTA та ATP ФТУ

Які позиції українських тенісистів за тиждень до US Open.

Чоловіча (ATP) та жіноча (WTA) тенісні асоціації оновили світові рейтинги після турніру в американському Цинциннаті, останнього крупного старту напередодні фінального ґрендслему сезону – US Open.

Ангеліна Калініна продовжує покращувати позиції у світовому рейтингу: українка встановила черговий особистий рекорд. А в топі Арина Сабаленка та Александр Звєрєв зміщують експерших.

Українські тенісистки у рейтингу WTA

Після двох поспіль поразок на старті турнірів у Монреалі та Цинциннаті перша ракетка України Еліна Світоліна тримається в топ-6 найкращих тенісисток світу. Проте в гонці за вихід до Фіналу WTA спортсменка опустилася на 23-тю позицію.

Попри поразку в першому колі турніру в Чикаго від росіянки Анни Калінської (2:6, 4:6), Ангеліна Калініна піднялася на три рядки в рейтингу WTA та покращила особистий рекорд. Українка вперше ввійшла до топ-75.

Друга ракетка України Даяна Ястремська знову опустилася на 50-ту сходинку. У Цинциннаті вона дійшла до другого раунду, де поступилася чешці Барборі Крейчиковій (1:6, 6:7).

Марта Костюк залишається на 56-ій позиції рейтингу. У неділю, 22 серпня, українка повернулася на корт уперше за два місяці після травми. Камбек Костюк розпочала з перемоги в першому колі Чикаго над канадкою Кетрін Себов (6:0, 6:3).

У другій сотні тримаються четверо українок: Катерина Козлова (127), яка дійшла до 1/8 фіналу в Чикаго й у складному матчі вибула від росіянки Віталіни Дяченко (5:7, 6:1, 4:6); Катаріна Завацька (143), Леся Цуренко (180) та Катерина Бондаренко (189).

Очолює рейтинг австралійка Ешлі Барті, яка стала чемпіонкою турніру в Цинциннаті. Білоруска Арина Сабаленка обійшла колишню першу ракетку світу, японку Наомі Осаку, й уперше піднялася на друге місце. У Цинциннаті Сабаленка програла в першому ж колі, проте допоміг і виліт Осаки в 1/8 фіналу.

9. Барбора Крейчикова (Чехія, 4273, +1)
  10. Ґарбіньє Муґуруса (Іспанія, 4210, -1)

Українські тенісисти у рейтингу ATP

Покращив позиції єдиний представник України в топ-200 – Ілля Марченко. Тенісист додав дві сходинки й наразі посідає 154-те місце в рейтингу ATP. На два рядки піднявся й Сергій Стаховський, який зараз 225-ий у списку.

Віталій Сачко втратив дві позиції після вильоту в першому раунді челенджера у Вероні, де він програв господарю змагань, італійцю Джуліо Дзепп'єрі (6:1, 5:7, 2:6). Наразі Сачко на 265-му місці.

На першому місці світового рейтингу – серб Новак Джокович, який продовжує відновлюватися після Олімпійських ігор, де залишився без медалей. Тим часом олімпійський чемпіон Токіо-2020, німець Александр Звєрєв, виграв титул у Цинциннаті та змістив з четвертої позиції експершу ракетку світу – іспанця Рафаеля Надаля, який пропустить решту сезону.

Рейтинг ATP

1. Новак Джокович (Сербія, 11113)
  2. Даніїл Мєдвєдєв (Росія, 9980)
  3. Стефанос Циципас (Греція, 8350)
  4. Александр Звєрєв (Німеччина, 8240, +1)