Дві медалі та особисті рекорди. Всі результати України на чемпіонаті світу з легкої атлетики U20 instagram.com/arturfelfner

Найуспішніми для України виявилися метання списа та стрибки в довжину.

У столиці Кенії Найробі завершився чемпіонат світу серед юніорів у віковій категорії до 20 років. Україна здобула дві нагороди та посіла 25-те місце в медальному заліку серед 114 збірних.

Це четвертий поспіль чемпіонат світу U20, з якої Україна привозить медалі. На минулому, в 2018 році, нагород було три: "золото", "срібло" й "бронза".

Загалом за результатами команда ввійшла до топ-15 країн-учасниць, набравши 33 очки. Бали в загальнокомандному заліку нараховувалися за місця в топ-8.

"Срібло" в метанні списа для України завоював 17-річний Артур Фельфнер, показавши у фіналі результат 76.32 метра. Його нагорода стала першою для збірної в цій дисципліні за 15 років.

18-річна стрибунка в довжину Марія Горєлова виграла "бронзу". Востаннє українки піднімалися на п'єдестал у цьому виді програми 11 років тому.

Для обох українських призерів ці медалі стали дебютними на світових першостях.

Ще шестеро представників України ввійшли до топ-10 у фіналах. Зокрема за крок до п'єдесталу в спортивній ходьбі на 10 км зупинилася 17-річна Валерія Шоломицька. З часом 48:13.05 вона стала четвертою.

До топ-5 потрапили Нікіта Строгалєв, який показав найкращий результат у кар'єрі у стрибках із жердиною (5.2 метра), та Світлана Жульжик, що пробігла 800-метрівку за 2:06.04 хвилини.

Медальний і командний заліки очолила країна-господарка – Кенія. Її збірна завоювала 16 медалей, у тому числі вісім золотих.

Усі результати українців на чемпіонаті світу U20

• Метання списа

Хлопці: Артур Фельфнер – "срібло" (76.32)

• Стрибки в довжину

Дівчата: Марія Горєлова – "бронза" (6.5 – особистий рекорд)

• Потрійний стрибок

Дівчата: Альона Часс – 15-те місце у кваліфікації (12.64), Анна Костенко – 16-те місце у кваліфікації (12.61)

• Стрибки з жердиною

Хлопці: Нікіта Строгалєв – 5-те місце (5.2 – особистий рекорд), Олександр Онуфрієв – без результату

• Стрибки у висоту

Хлопці: Роман Петрук – 6-те місце (2.1)

Дівчата: Марія Алейнікова, Вероніка Крамаренко – 15-те місце у кваліфікації (обидві – 1.74)

• Семиборство

Дівчата: Валерія Мухоброд – 7-ме місце (5333)

• Біг на 100 м

Хлопці: Олександр Сосновенко – 40-ве місце у кваліфікації (11.20)

Дівчата: Яніна Юрченко – 27-ме місце у кваліфікації (12.05)

• Біг на 400 м

Дівчата: Тетяна Харащук – 7-ме місце (54.49), Анна Орлова – 9-те місце у кваліфікації (54.68)

• Біг на 800 м

Дівчата: Світлана Жульжик – 5-те місце (2:06.04)

• Біг на 100 м із бар'єрами

Дівчата: Крістіна Юрчук – 28-ме місце у кваліфікації (14.83)

• Біг на 400 м із бар'єрами

Хлопці: Ростислав Голубович – 20-те місце у півфіналі (54.04)

• Спортивна ходьба на 10000 м

Хлопці: Тарас Корецький – 17-те місце (45:34.78), Микола Рущан – 19-те місце (45:49.78)

Дівчата: Валерія Шоломицька – 4-те місце (48:13.05), Юлія Луцька – 20-те місце (52:52.33)

БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу