Від екслікаря збірної США з гімнастики вимагають грошової компенсації. З чим це пов'язано

Від екслікаря збірної США з гімнастики вимагають грошової компенсації. З чим це пов'язано

Від екслікаря збірної США з гімнастики вимагають грошової компенсації. З чим це пов'язано AP

Ув'язнений Нассар отримував кошти, але ще не заплатив ні копійки тим, кого скривдив.

Колишнього лікаря збірної США зі спортивної гімнастики Ларрі Нассара примусять виплатити грошову компенсацію постраждалим від його злочинів. Про це повідомляє Associated Press.

Наразі американець відбуває покарання у в'язниці Мічигана за зберігання дитячої порнографії та сексуальні злочини проти неповнолітніх. Разом це все потягло на близько трьохсот років ув'язнення.

Нассара визнали винним у 2017-2018 роках. Після того, як у його смітнику знайшли дитячу порнографію, в ході розслідування виявилося, що впродовж 30 років він також домагався й ґвалтував сотні спортсменок.

За порнографічні злочини Нассар винний постраждалим 58 тисяч доларів.

Чого вимагають від Нассара

За рішенням суду, Нассара зобов'язали перерахувати кошти, які він винен, зі свого тюремного рахунку, оскільки з 2018 року він "отримав істотну суму грошей", якої мало б вистачити, щоб почати виплати.

За три роки з моменту ув'язнення екслікар отримав на рахунок близько $13 000. У липні 2021 року його баланс становив $2 041.

Сам Нассар пояснив, що гроші, які йому приходили весь цей час, були "подарунками" від "третіх осіб". Також, за його словами, ув'язнені мають отримувати зарплату, щоб "виплачувати відшкодування в прийнятних розмірах".

Упродовж перебування у в'зяниці Нассар заплатив лише 300 доларів фінансових штрафів. Причому до них не входили саме виплати постраждалим.

Уряд матиме право зняти кошти примусово.

Що відомо

  • На сьогодні в сексуальних злочинах Ларрі Нассара звинуватили більше пів тисячі дівчат і жінок, які мали з ним справу за останні три десятиліття.
  • Серед постраждалих були й олімпійські чемпіонки й призерки США, зокрема Сімон Байлз, Ґеббі Дуґлас, Елі Рейзман, Маккейла Мароні та інші.
  • Про домагання лікаря повідомляли ще в 1990-х роках, проте Федерація гімнастики США, а також Мічиганський університет, де працював Нассар, ігнорувала заяви.
  • Справа зрушила з місця після публікації в газеті The Indianapolis Star 2016 року, в якій публічно про злочини Нассара заявила юристка й колишня гімнастка Рейчел Денголландер, а також дві, на той час анонімні, спортсменки.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів