Запорізькі школи перевіряють на відповідність новому санітарному регламенту

Запорізькі школи перевіряють на відповідність новому санітарному регламенту

Запорізькі школи перевіряють на відповідність новому санітарному регламенту Суспільне Запоріжжя

80% закладів середньої освіти області перевірили спеціалісти Держпродспоживслужби. Ревізія щодо готовності до нового навчального року відбулася у 1132 установах. Серед порушень: недостатня кількість кухонного та столового посуду, застаріле технологічне обладнання, відсутність належних умов для миття рук на харчоблоках і в обідніх залах.

Про це повідомила журналістам Суспільного начальниця управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Запорізькій області Світлана Власова.

"Основною такою відмінністю перевірки цього року є те, що введений в дію новий санітарний регламент для закладів середньої освіти. Відповідно там більш такі вибагливі нормативи, які на сьогодні перевіряються. Це — щодо стану територій, щодо приміщень, забезпечення меблями різного віку дітей. Це обов’язково ми знаємо таке питання головне — водозабезпечення шкіл, дитячих садків. Це — харчування", — розповідає Світлана Власова.

За результатами перевірок представники Держпродспоживслужби надали 314 пропозицій щодо покращення санітарно-технічного стану закладів освіти. Ревізія триватиме до початку навчального року.

Також спеціалістка розповідає, що служба розглянула понад 600 шкільних меню щодо організації харчування в закладах освіти, провели гігієнічну оцінку: "На жаль, погоджено практично тільки 30 відсотків. Тому що — їх можна використовувати, це доброякісні харчові продукти, і вони безпечні. Але, на жаль, не виконуються норми харчування".

Розробити меню відповідно до санітарних норм працівники закладів середньої освіти мають до 1 січня 2022 року – про це повідомила Світлана Власова.

Що відомо

  • У 2020 році Міністерство охорони здоров'я розробило проєкт постанови про зміну норм харчування дітей у закладах освіти та закладах відпочинку.
  • ЮНІСЕФ, посольство Швейцарії, Міністерство освіти і науки та перша леді Олена Зеленська підписали меморандум про співпрацю з метою реалізації комунікаційної кампанії здорового харчування в рамках реформування системи шкільного харчування.
  • Уряд підтримав рішення з одноденним доопрацюванням рішення щодо зміни організації харчування дітей у школах, дитячих садочках та дитячих таборах відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, зокрема щодо споживання жирів, цукру та солі.
  • У рамках процесу реформування системи шкільного харчування, ініційованого по всій Україні та в Запорізькій області зокрема, впроваджуються нові меню.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди