Кенійська легкоатлетка показала унікальний стиль стрибків у висоту на чемпіонаті світу: відео

Так стрибали ще в минулому столітті.

Юніорський чемпіонат світу з легкої атлетики, що триває в Найробі, став центром уваги не лише завдяки медалям і досягненням. Господарка змагань – кенійська атлетка Зедді Жесіре Чонґво – стала зіркою третього дня чемпіонату U20 через свою незвичайну техніку стрибків.

17-річна спортсменка, для якої змагання такого рівня стали першими в кар'єрі, брала участь у стрибках у висоту. У кваліфікації вона розпочинала з позначки 1.64 метра. Висота підкорилася їй з першого разу, проте здивувало не це, а те, як саме вона пішла на планку.

Чонґво продемонструвала "олдскульну" техніку, стрибнувши ногами вперед, а не спиною, як зараз робить переважна більшість спортсменів.

Проте вже наступну висойту – 1.69 метра – кенійка подолати не змогла, заваливши всі три спроби. Хоча її особистий рекорд – 1.71, що також є національним рекордом Кенії у віковій категорії U20.

Врешті Зедді посіла останнє, 17-те, місце та не кваліфікувалася до фіналу. Вона пропустила вперед українок Вероніку Крамаренко та Марію Алейнікову, які також не пройшли відбір до фіналу, зупинившись на планці 1.74.

Крім стрибків у висоту, Чонґво того ж дня виступала в стрибках у довжину, з чим дехто й пов'язує її стиль виконання. На "довжині" кенійка показала свій найкращий результат у кар'єрі – 5.71 метра, але його теж не вистачило для виходу до фіналу. Зедді посіла передостаннє, 19-те, місце.

• Традиційною в сучасних стрибках у висоту є техніка "фосбері-флоп", тобто спиною вперед. Її популяризував американський легкоатлет Дік Фосбері, який став олімпійським чемпіоном у 1968 році.
  • До успіху Фосбері стрибуни підкорювали планку якраз ногами вперед, як це робить Чонґво. Зокрема, паралельно з фосбері-флопом популярним певний час лишався перекидний стиль, а до цього – техніка "ножиці".
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу