Запорізькі медики швидкої допомоги вимагають підвищення зарплат

Запорізькі медики швидкої допомоги вимагають підвищення зарплат

Запорізькі медики швидкої допомоги вимагають підвищення зарплат Фото: Андрій Сидоренко

Медики швидкої допомоги запорізьких лікарень оприлюднили відео, в якому звертаються до президента України із вимогою підвищити зарплати.

Як прокоментував Суспільному голова місцевого осередку Незалежної профспілки працівників швидкої Анатолій Сидоренко, минуло року Президент підписав наказ, згідно з яким лікарі мають отримувати не менше 23 тис. грн, а фельдшери не менше 19 тис. грн.

Натомість тариф, який встановила Національна служба здоров’я України, 245 грн на кожного пацієнта в області, не достатній для оплати гідної заробітної плати.

Запорізькі медики швидкої допомоги вимагають підвищення зарплат

Анатолій Сидоренко

За його словами, медики позбавлені наразі "ковідних" доплат, а чистої заробітної плати не вистачає на життя: зарплата фельдшера сягає 5 тис. грн, лікаря-інтерна і водія швидкої до 4 тис. грн.

"Щойно "ковідний" фонд закінчився, ось цей тариф 245 гривень — він надалі не може забезпечувати гідною заробітною платою та усім необхідним для станції швидкої допомоги. Наші співробітники зрозуміли, що якщо ми не будемо підіймати питання, то працювати взагалі на станції швидкої допомоги буде нікому. В мене звільнилося 20 людей", каже Андрій Сидоренко.

Як додав у телефонному коментарі Суспільному Костянтин Малашенко, директор Обласного центру швидкої медичної допомоги медицини катастроф, звернення стосується не тільки запорізьких медиків, а взагалі підвищення зарплат медичних працівників України.

"Сьогодні, за попередніми розрахунками, треба збільшити тариф у Запорізькій області на третину. Тоді ми можемо казати про збільшення заробітної плати. Тоді лікарі та фельдшери будуть отримувати очікувану суму", каже Костянтин Малашенко.

Запорізькі медики швидкої допомоги вимагають підвищення зарплатФото: Запорізька Січ

Костянтин Малашенко

Працівники Хортицької підстанції швидкої медичної допомоги також надіслали листа Президенту України із проханням переглянути тарифи для швидкої допомоги.

Ситуацію журналістам Суспільного прокоментувала начальниця управління Східного міжрегіонального департаменту національної служби здоров'я України у Запорізькій області Наталія Шуліка. Каже: працівники швидкої в повному обсязі отримали всі виплати з квітня по липень включно. А також зазначила що у 2020 році тарифи зросли вдвічі у порівнянні з 2019 роком.

Запорізькі медики швидкої допомоги вимагають підвищення зарплатФото: Дніпропетровська ОДА

Наталія Шуліка

"Національну службу здоров’я вони згадують тому, що служба оплачує послуги й лікарня має контракт. Завжди потреби є більшими, ніж фінансування. Екстрена служба вона в пріоритеті й ми розуміємо, що той тариф, який закладений, можливо, він звичайно не дуже великий. Але не все так просто, як можна, на перший погляд, побачити, тобто не буває такого, що одним там якимось підписом ми змінюємо тарифи", зазначила Наталія Шуліка.

Що відомо:

  • 29 липня понад трьох десятків працівників п'ятої міської клінічної лікарні Запоріжжя, вийшли на мітинг, щоб обговорити з представниками влади питання затримки виплати заробітної плати. Головний лікар Дмитро Івченко зазначив, що є різниця між тарифами та поточними потребами у фінансуванні медичних закладів. "Повного фінансування Національної служби здоров’я України, якого б вистачило на потреби лікарні, у нас немає", — додав він.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди