Лікар з Тернопільщини повернувся із-за кордону, щоб відкрити медичний центр

Лікар з Тернопільщини повернувся із-за кордону, щоб відкрити медичний центр

Лікар з Тернопільщини повернувся із-за кордону, щоб відкрити медичний центр Михайло Данильчук

Лікар із Шумська Михайло Данильчук після впровадження в Україні медреформи повернувся із-за кордону, щоб відкрити тут медичний центр. Для цього, розповідає чоловік, продав квартиру. Відтоді їздить за кордон лише для отримання нового досвіду, який реалізовує тут.

Сімейним лікарем Михайло Данильчук працює 6 років. Розповідає, за день приймає до 30 пацієнтів. Лікар показує дитячий кабінет здоров’я, таку ідею запозичив у Великобританії:

"Вони в одному кабінеті і граються, їх там і вакцинують, тобто вони роблять там все. У нас чомусь одразу кабінет вакцинації – це щось таке стерильне, та дітки нормально можуть гратися".

Не все з британської практики лікар зміг реалізувати в Україні.

"Мені ідея сподобалася роздільних прийомів, тобто коли пацієнт заходить в кабінет, чекає лікаря, лікар заходить до нього. І там сімейний лікар між 4 кабінетами курсує. А в 4-х кабінетах пацієнт вийшов, пацієнт зайшов. Тобто не так як в нас, коли лікар сидить і чекає. Я хотів це тут реалізувати, я поділився цією ідеєю з колегою. Сказали, класно, але не тут, не сьогодні. Наші пацієнти до такого ще не звикли", – каже Данильчук.

Лікар з Тернопільщини повернувся із-за кордону, щоб відкрити медичний центрМихайло Данильчук

Лікар з Тернопільщини повернувся із-за кордону, щоб відкрити медичний центр

Лікар розповів, поїхав закордон у 2016 році, бо в Україні була мала зарплата. Каже, в поліклініці міг отримувати не більше трьох тисяч гривень:

"Коли ти сидиш без перспективи, то ти втрачаєш мотивацію вчитись, мотивацію розвиватись, ти шукаєш додаткові шляхи заробітку. На цьому фоні з’явилось бажання мігрувати за достойною зарплатою".

Михайло Данильчук розповів, медична реформа вплинула на його бажання повернутися до України, щоб відкрити власну справу:

"Тоді з’явилося бажання їздити кудись, чогось вчитися, і привозити до нас. Елемент патріотизму розвинувся згодом, коли ти став уже вмотивований. Ці прості правила, які були створені реформою, для нас створили можливість реалізовувати себе".

Лікар каже, відкрити медичний центр йому вдалося за пів року:

"Треба було пройти багато різних бюрократичних моментів, щоб оформити всі документи належним чином, це займає велику кількість часу. Ти цієї роботи не бачиш, нічого не рухається, але для того, щоб мати той документ, потрібно отримати ще 3".

На питання, що повинна зробити влада для того, щоб українські заробітчани не виїжджали за кордон, Михайло Данильчук відповідає так:

"Створити прості правила. Скажу чесно, будь-кому складно з усіма бюрократичними моментами. І чим менше є цього державного контролю, державної вуздечки. Де написані прості правила. Прості правила хочеться виконувати".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди