У 2021 році за Незалежність проголосували б 70% українців — КМІС

У 2021 році за Незалежність проголосували б 70% українців — КМІС

Опитування
У 2021 році за Незалежність проголосували б 70% українців — КМІС
Фото: пресслужба КМДА

Проголошення Незалежності України у цьому році підтримали б 70% опитаних українців. Про це йдеться у результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

За результатами опитування, якби референдум щодо незалежності відбувався у червні цього року, за акт про незалежність проголосували б 70,3% мешканців України, проти – 8%, і 21,6% – не визначилися, або не стали б брати участь у референдумі.

Тобто якби ті, хто не визначився, як голосувати не прийшли б на референдум, у цьому референдумі взяли б участь 78,3% населення, і 89,8% із них проголосували б за акт про незалежність, 10,2% – проти.

За минулий рік відсоток тих, хто у разі референдуму проголосував би за незалежність України трохи підвищився (із 66% до 70% населення, або ж із 84% до 90% голосів "за"), повернувшись до рівня 2017 року.

Відсоток тих, хто проголосував би за незалежність України якби цей референдум відбувався зараз, трохи вищий серед молодих людей (до 40 років), аніж серед старших, проте ця різниця не дуже велика: серед людей віком до 40 років за незалежність були готові проголосувати близько 74%, проти – 5%, не визначилися – 21%, серед людей старше 40 років за – 66%, проти – 11%, не визначилися – 23%.

Рівень підтримки державної незалежності вищий у Західних та Центральних областях, аніж на Півдні та Сході країни. Проте в усіх регіонах частка тих, хто у разі референдуму проголосував би за незалежність України, суттєво перевищує частку тих, хто проголосував би проти. Якби референдум щодо незалежності України відбувався у червні 2021 року, то:

  • у Західних областях  86% населення висловилися б за незалежність, 2% – проти, 12% – не визначилися або не стали б брати участь у референдумі;
  • у Центрі 74% населення були готові проголосувати за незалежність, 5% – проти, 21% – не визначилися або не стали б брати участь у референдумі;
  • на Півдні України 59% населення були готові проголосувати за незалежність, 14% – проти, 27% – не визначилися або не стали б брати участь у референдумі;
  • на Сході 53% населення у разі референдуму проголосували б за, 16% – проти незалежності, 31% – не визначилися або не стали би брати участь у референдумі.
Читайте також: Проголошення Незалежності сьогодні підтримали б 80% українців

Опитування проводилось з 8 по 9 червня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI). Опитано 2007 людей, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) віком від 18 років.

У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на контрольованих Україною територіях.

Що відомо

  • 24 серпня на День Незалежності у Києві планується провести урочистий концерт та парад військ на Хрещатику та Майдані Незалежності з прольотом авіації за участі країн-партнерів.
  • У параді до 30-ї річниці незалежності України, який відбудеться у Києві 24 серпня, візьмуть участь тисячі військових, а також кілька сотень одиниць зброї та військової техніки.
  • У Києві з нагоди відзначення Дня державного прапора та 30-ї річниці незалежності відбудеться 67 різнопланових заходів.
  • На організацію святкування 30-ї річниці незалежності України планується витратити орієнтовно 5 423, 2 мільйонів гривень, у тому числі додаткова потреба складе 840, 5 мільйонів гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок