Громадські організації звернулися до поліції через погрози організаторам "Одеса прайд"

Громадські організації звернулися до поліції через погрози організаторам "Одеса прайд"

Громадські організації звернулися до поліції через погрози організаторам "Одеса прайд"
УНІАН

Українські громадські організації звернулися до Національної поліції з вимогою почати розслідування погроз на адресу організаторів "Одеса прайд" та притягнути до відповідальності людей, які поширюють заклики до насильства щодо учасників маршу, який заплановано на 28 серпня. Спільну заяву опублікували на сайті Центру прав людини ZMINA.

Згідно з текстом звернення, громадські та правозахисні організації вимагають провести розслідування щодо цьогорічних та торішніх погроз в бік організаторів "Одеса прайд", а також забезпечити "належний рівень безпеки" під час маршу 28 серпня для учасників акції та журналістів. Серед підписантів – правозахисний ЛГБТ-центр "Наш світ", Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, ВБО "Українська фундація правової допомоги" та інші.

Голова організаційного комітету "Одеса прайд" Ганна Леонова розповіла Суспільному, що заяву до поліції через погрози вона написала ще 15 серпня. Однак станом на 20 серпня не отримала від правоохоронців жодної реакції. За словами Леонової, йдеться як про погрози в особистих повідомленнях, так і про публічні заяви очільника ГО "Традиція та порядок" Іллі Попкова.

Читайте також: Рік після нападу. В Одесі почали розглядати справу організаторів "Прайду 2020" проти поліції

"Згідно з законодавством, у поліції є 73 години, аби вони зареєстрували звернення та внесли його до ЄРДР. Станом на вівторок (17 серпня, – ред.) цього не зробили, через що в середу ми подали заяву до слідчого судді. Там теж є певний час, за який суддя має розглянути це звернення та прийняти рішення. Наразі наше звернення "висить" з поміткою "на розгляді". Я впевнена, що це рішення буде на нашу користь, бо ті погрози, які ми зафіксували та долучили до заяви, мають конкретну спрямованість, вони не абстрактні", – зазначила Ганна Леонова.

Вона також розповіла, що наразі правоохоронці відмовляють організаторів та учасників від проведення маршу, аргументуючи це "мінімізацією ризиків для мітингувальників".

"Поліція намагається на нас якось вплинути: аби ми не проводили захід чи проводили його в іншому форматі. Пропонують не анонсувати дату та місце маршу, а зробити таємну акцію в якомусь окремому місці. Але це нереально", – підкреслила Леонова.

Громадські організації звернулися до поліції через погрози організаторам "Одеса прайд"
Сутички під час "Одеса Прайд-2020". Максим Войтенко

Адвокатка, яка представляє інтереси "Одеса прайд" в суді, Юлія Лісова, розповіла Суспільному, що це не перше звернення до суду з вимогою змусити правоохоронців відкрити провадження.

"Судова практика показує, що майже 100% таких скарг слідчі судді задовольняють. Але торік ми також через суд змусили правоохоронців відкрити провадження та почати розслідування за фактом нападу на марш. Слідство виконало рішення суду, однак жодних дій в ході розслідування не здійснило. Навіть не викликали на допит потерпілих, що є першочерговою дією. Тому справу ми відкриємо, це не проблема. А чи буде вона розслідувана – велике питання", – розповіла адвокатка.

Кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем до речниці Національної поліції в Одеській області Любові Гордієвської. Вона відмовилася коментувати ситуацію та порадила звернутися до поліції іх письмовим запитом, що ми і зробимо.

Що відомо

  • 30 серпня 2020 року учасники фестивалю "Одеса прайд" планували провести акцію на Приморському бульварі під назвою "Ланцюг підтримки". Це мав бути п'ятий подібний захід в Одесі.
  • Під час акції між представниками ЛГБТ-спільноти та її противниками, які прийшли на місце збору "Одеса прайд", сталася сутичка. Тоді травми отримали двоє поліцейських та 18 демонстрантів. Також поліція затримала більш ніж 20 учасників конфлікту, зокрема й представників ГО "Традиції та порядок".
  • Цьогоріч Прайд розпочнеться 24 серпня та триватиме до 29 серпня. Програму фестивалю наразі готують, однак відомо, що заплановано заходи просто неба та дискусії. Завершиться фестиваль мирною Прайд ходою 28 серпня. Організатори вже публічно отримали.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок