"Шериф" Вернидуба, "Бенфіка" Яремчука. Українці, що продовжують боротьбу за вихід в групу єврокубків AP

Крім "Шахтаря" та "Зорі", у груповий раунд намагаються відібратися й ще декілька українських гравців і навіть тренерів.

17-19 серпня відбулися перші матчі плей-оф раунду трьох єврокубкових турнірів - Ліги чемпіонів, Ліги Європи та Ліги конференції. Вони є визначальними - саме за підсумками виступів на цій стадії визначиться доля команд у груповій стадії єврокубкових турнірів.

Боротьбу за єврокубки продовжують й українські команди. "Шахтар" та "Зоря" вже гарантували собі Лігу Європи та Лігу конференції у випадку поразки у плей-оф раунді, проте перемога виведе їх у групу Ліги чемпіонів та Ліги Європи відповідно.

"Гірники" здобули перемогу у першому матчі проти "Монако" 1:0. А ось "Зоря" поступилася з розгромним рахунком у поєдинку проти "Рапіда" (0:3), чим погіршила своє становище перед грою-відповіддю.

Проте українські клуби - не єдині, що продовжують боротьбу за вихід у єврокубки. У плей-оф раундах Ліги чемпіонів, Ліги Європи та Ліги конференцій змагаються клуби інших українських футболістів. І навіть тренерів.

Ліга чемпіонів
  • "Бенфіка", Португалія (форвард Роман Яремчук)

Роман Яремчук, влітку покинув бельгійський "Гент", приєднавшись до португальської "Бенфіки". І вже з перших матчів почав допомагати команді здобувати результати - саме його удар у поєдинку проти "Спартака" призвів до голу.

ЯремчукSC Benfica

У першому матчі плей-оф раунду проти ПСВ Яремчук також відзначився результативною дією. Українець на 10-й хвилині асистував іншому форварду Рафі Сілви, який і відкрив рахунок у матчі.

У підсумку "Бенфіка" здобула перемогу над ПСВ з рахунком 2:1. І в кроці від виходу в груповий раунд Ліги чемпіонів.

Коли матч-відповідь: вівторок, 24 серпня.

• "Ференцварош", Угорщина (півзахисники Ігор Харатін та Олександр Зубков)

Ексклуб українського тренера Сергія Реброва продовжує боротьбу за другий поспіль вихід у груповий раунд Ліги чемпіонів. У сезоні 2020/21 угорська команда вийшла в групу, але набрала лише одне очко, посівши останнє місце.

ХаратінФото — Getty Images

Харатін та Зубков взяли участь у першому матчі плей-оф раунду Ліги чемпіонів. Але допомогти команді вирвати хоча б нічийний результат не змогли - "Ференцварош" поступився у Швейцарії "Янг Бойз" з рахунком 2:3.

Щодо виступу у першому матчі, то Харатін провів на поле всі 90 хвилин, отримавши жовту картку на 22-й хвилині. Зубков також вийшов з перших хвилин, але був замінений на 79-й хвилині.

• "Лудогорець", Болгарія (захисник Ігор Пластун)

Ігор Пластун влітку повернувся у "Лудогорець" після трьох сезонів виступів за "Гент". У плей-оф раунді команда українського захисника бореться за вихід у груповий раунд Ліги чемпіонів зі шведським "Мальме".

ПластунФК "Лудогорець"

Перший поєдинок "Лудогорець" програв "Мальме" з рахунком 0:2. Пластун провів на полі всі 90 хвилин, але врятувати команду від пропущених м'ячів не зміг.

• "Шериф", Молдова (тренер - Юрій Вернидуб)

Молдовська команда в кроці від досягнення історичного результату в Лізі чемпіонів. Чемпіон Молдови здобув перемогу у першому матчі плей-оф раунду проти загребського "Динамо" з рахунком 3:0.

Вернидуб уперше в тренерській кар'єрі бере участь у кваліфікацїі Ліги чемпіонів. До цього екстренер "Зорі" лише керував команди в груповому етапі Ліги Європи.

ВернидубФК "Шериф"

Якщо Вернидуб виведе "Шериф" у групу Ліги чемпіонів, то окрім того, що перепише історію молдовського футболу (ніколи раніше команди з Молдови не грали в групі Ліги чемпіонів), також стане третім українським тренером за останні 10 років (після Олега Блохіна та Сергія Реброва), який керуватиме командою у цьому турнірі.

Коли матч-відповідь: середа, 25 серпня.

Ліга Європи
  • "Славія", Чехія (захисник Тарас Качараба)

Тарас Качараба перед матчами відбору на чемпіонат світу-2022 отримав дебютний виклик у збірну України. 26-річний футболіст потрапив в основний список гравців на поєдинки проти Казахстану та Франції.

Качараба розпочав сезон у якості основного гравця "Славії". Проте на першу гру плей-оф раунду проти польської "Легії" опинився у запасі і на полі не з'явився.

Качарабаslavia.cz

Сам матч між "Славією" та "Легією" закінчився з рахунком 2:2. Команди обмінялися голами ще у стартові 45 хвилин, після чого у другому таймі не забивали.

Коли матч-відповідь: четвер, 26 серпня.

Ліга конференцій
  • "Гент", Бельгія (півзахисник Роман Безус)

Роман Безус залишився останнім українським футболістом, що виступає в "Генті" після відходу Ігоря Пластуна та Романа Яремчука. Із "Гентом" Безус веде боротьбу за вихід в групу Ліги конференцій, але перший матч бельгійська команда програла польському "Ракуву" з рахунком 0:1.

БезусKAA Gent

Безус у матчі проти "Ракува" з'явився на полі лише на заміну на 68-й хвилині після того, як "Гент" вже пропустив м'яч. Проте допомогти команді зрівняти рахунок не зміг.

• "Рига", Латвія (півзахисник Юрій Вакулко)

Влітку 2021 року Юрій Вакулко змінив "Дніпро-1" на латвійську "Ригу", закріпившись у статусі основного футболіста. Проте у першому матчі плей-оф раунду Ліги конференцій проти представника Гібралтару "Лінкольн Ред Імпс" українець залишився у запасі.

Вакулко вийшов на поле на 58-й хвилині. А вже через три хвилини відкрив рахунок, вивівши команду вперед.

ВакулкоФК "Рига"

Утримати переможний результат "Рига" Вакулка не змогла. На 72-й хвилині "Лінкольн" зрівняв рахунок - 1:1 перед матчем-відповіддю.

БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа