"Кожен має право на казку": селами Харківщини мандрує ляльковий театр

"Кожен має право на казку": селами Харківщини мандрує ляльковий театр

"Кожен має право на казку": селами Харківщини мандрує ляльковий театр facebook.com/puppettheatreravlyk

Театр ляльок "Равлик" з Києва дасть вистави у семи селах Харківщини. Протягом літа трупа мандрує Україною та дає вистави у селах, в яких ніколи не бував жоден театр. Кошти на тур команда театру збирала на платформі "Спільнокошт" та отримала підтримку Українського культурного фонду.

Вистави трупи вже бачили на Одещині, Донеччині та Луганщині, завершується тур мандрівного театру у Харківській області. Як обирали села для виступів, що грають та чому місто має забезпечувати село культурою — в інтерв'ю Суспільному розказала менеджерка проєкту "Кожен має право на казку" Олександра Тітарова.

Тур з казкою про вовка та батьківство

На Харківщині театр дасть сім вистав. За яким принципом обирали села для виступів?

Дивилися на кількість населення у селі. Наша мета була їздити маленькими селами, там, де фактично немає культурних чи розважальних заходів. Намагалися охоплювати села, які знаходяться на кордоні з Росією. Ми приїжджаємо, привозимо українську культуру, нагадуємо, що вони теж її частинка.

Які вистави граєте у селах Харківської області?

У нашому театрі дев'ять репертуарних вистав. Наші казки створює художній керівник Юрій Тітаров, він також й грає у театрі. Юрій пише п'єсу і дає акторам, композиторам, художникам, які працюють над виставою, її читати. Фактично вистава створюється командно. На Харківщині ми граємо виставу "Справжній тато". Вистава була створена ще років 26 тому. Це історія про те, як вовк став татом, у ній підіймаємо тему батьківства. У цій виставі грають два актори — Катерина Кравченко та Юрій Тітаров.

"Кожен має право на казку": селами Харківщини мандрує ляльковий театрfacebook.com/puppettheatreravlyk

Як влаштований мандрівний театр та чи багато людей у трупі?

У проєкті чотири людини, окрім Юрія та Катерини, є я та монтувальник, який допомагає ставити сцену, це тяжка робота, вона займає кілька годин щоразу. Пересувну сцену ми створили під час карантину, вона дала нам змогу створити формат театру на колесах, якого в Україні не існує. На сцені у нас декорації, апаратура. Сцену переміщаємо з місця на місце.

Перша театральна вистава у житті

Для декого з глядачів у селах ваші вистави можуть бути першими у житті. Чи казали вам про це глядачі?

Так, на Харківщині ми теж чули від дітей, що вони вперше бачать театр. Ми радіємо з цього, а також з того, що ми перші, хто шукав шлях до дитини, глядача з села. Це дуже відповідальна частина, бо ми беремо на себе зобов'язання, щоб дитина зацікавилася нашим видом мистецтва. Діти реагують позитивно. Помітили, що найменші з них дуже скромні, трішки бояться — бачать велику сцену, акторів. Коли ж дитина дивиться виставу, бачимо, як вона "ковтає" казку, дивиться із захопленням, намагається жодного шереху не робити, щоб нічого не заважало перегляду.

Чи багато людей збирається на виступ?

Буває по-різному. Ми були у Вільхуватській громаді, там на виставу зібралося близько 200 дітей, бо громада звозила дітей з різних сіл автобусами. 18 серпня ми грали у селі Петропавлівка Вовчанської громади, село маленьке, там загалом живуть близько 300 людей, а дітей у селі лише 16.

Харківщина — остання область, яку відвідає мандрівний ляльковий театр?

Так, далі повертаємося до Києва, будемо робити висновки, чи був проєкт якісним, наскільки він вплинув на розвиток культури села, нашого театру. Ми під враженням, хочемо наступного року розширити географію та охопити більше областей. Цей проєкт вартий уваги, бо підіймає питання розвитку сільської культури. Село привозить у місто овочі, скажімо, забезпечує, але місто селу нічого не дає. Думаю, що місія міста — забезпечити село культурою. Хочеться, щоб обмін між містом і селом був збалансованим.

"Кожен має право на казку": селами Харківщини мандрує ляльковий театрfacebook.com/puppettheatreravlyk

Розклад виступів театру на Харківщині

20 серпня о 17:00 — виступ лялькового театру у селі Дворічна Дворічанської громади;

21 серпня об 11:00 — село Куньє Куньєвської громади;

21 серпня о 17:00 — село Яковенкове Балаклійської громади;

22 серпня об 11:00 — село Капитолівка Оскільської громади.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди