"Залежність – рабство, незалежність – демократія". Українські музиканти про 30 річницю Незалежності

"Залежність – рабство, незалежність – демократія". Українські музиканти про 30 річницю Незалежності

"Залежність – рабство, незалежність – демократія". Українські музиканти про 30 річницю Незалежності

"З днем народження, Україно" - спецпроєкт під такою назвою до тридцятої річниці Незалежності створило "Радіо Промінь". У його рамках Фагот, Мох, Колос та інші українські музиканти та режисери розмірковують про Незалежність людини і країни. Адже в сучасному світі так чи інакше всі залежні - і люди, і країни. Так у чому Україна незалежна зараз, а в чому ні?

Олег (Фогот) Михайлюта, співак, вокаліст гурту ТНМК:

"С приводу незалежності у наш залежний один від одного час. Ми всі так чи інакше один від одного залежимо, бо ми єдине ціле. Але незалежність і воля, і напевно для мене це воля своїх рішень, - це одне й те саме. Хтось це називає: Техас може грабувати тільки техасці. Але я це називаю: Тільки вільна людина може приймати власні рішення, а не чиїсь рішення виконувати.

Тому для мене незалежність - це домовитися між собою, що ми тут робимо, як ми живемо і як приймаємо спільні рішення заради нашої спільної незалежності та безпеки. Це є головним у святі незалежності. Тому зі святом, шановні. Знаходьте самі себе, керуйте своїми рішеннями та керуйте собою".

Іван Леньо, музикант, один із лідерів гурту Kozak System: "Розмовляти про залежність чи незалежність – достатньо довгий і філософський процес. Якщо говорити в контексті незалежності України і що їй заважає бути незалежною, або від кого вона залежить, то скажу просто: залежить вона від своїх дурнів та ідіотів. От саме вони не дозволяють моїй країні швидше розвиватись і зафіксувати себе, як частину європейської спільноти."

Семен Горов, режисер, музичний продюсер та композитор:

"30 років – це багато чи мало? Для людини - майже все життя, а для нації – маленька частинка, піщинка. 30 років ми ходимо по пустелі, 30 років ми шукаємо свого Мойсея, перейшли ми Червоне море, чи ще ні – вирішувати не нам. Треба відчути в собі гідність, гордість та справжню незалежність. Тільки в собі, в своєму серці, в своєму розумі. Зі святом! Ми – незалежні".

Олег (Мох) Гнатів, продюсер гурту FAMILIA PERKALABA:

"Ми знаходимось в періоді святкування Дня Незалежності, 30-річчя. І от виникло питання, в чому Україна незалежна, а в чому залежна. Насправді… не дуже радісно скажу свою думку. Я думаю, що на 30-й рік Незалежності, судячи з виборів 19-го року, ми стали абсолютно незалежні від свого розуму. А від чого ми залежні? А залишились ми залежні від свого шлунка. Поки що так наразі".

Віктор Придувал, режисер, співзасновник лейблу "ІншаМузика", інтернет-радіостанції Radio Submarina:

Україна – незалежна. За фактом і по суті. І чим більше ми будемо сумніватись в її незалежності, тим більше її втрачатимемо. Слава Україні!"

Сергій Присяжний, лідер гурту "Мотор'ролла":

"Як заведено було шуткувати, українська незалежність – коли від нас з вами, пересічних громадян, нічого не залежить. Але якщо серйозно, не існує повної незалежності. Навіть Сполучені Штати мають величезний зовнішній борг, що говорить про те, що вони так само залежні. І взагалі в сучасному світі ми всі один від одного, хтось від чогось, але залежимо. Знову ж таки, на мій погляд, повна залежність – це рабство, незалежність – демократія. І Україна за останні 30 років зробила величезний крок саме в бік незалежності. З чим я всіх нас і вітаю!"

Ілля Резніков, вокаліст проєкту LETAY:

"Ми дуже залежні від того, як нас сприймає зовнішній світ: і наші вороги, і наші союзники. Це проявляється у всьому: і в першу чергу в тому, що нам дуже-дуже важко визнавати і знаходити своїх героїв, своїх авторитетів. Нам набагато легше це зробити, коли ззовні хтось покаже. І в той же момент, ми в цьому питання з кожним роком стаємо все більш незалежними. Тому я дуже сподіваюсь, що з кожним роком ми все більше будемо розуміти, хто ми, що ми хочемо і як цього досягти".

Сергій (Колос) Мартинюк, музикант, письменник, лідер гурту "Фіолет":

"Останні 30 років, так вже склалося історично, нас ледь не щодня вчила держава, політика, влада, реалії життя бути самим відповідальним за своє особисте щастя, щастя своїх рідних, добробут, чистоту на власних вулицях, своїх під’їздах і навіть зміну політичної парадигми в Україні. І в тому наша велика сила.

Реалії, в яких нам випало жити, повсякчас робили нас сильнішими. Але є речі, незалежність яких вимагає бажати кращого. Особливо це стосується суддівської системи, правоохоронних органів, депутатів. В чому-чому, а ці люди, які тримають на собі певний пласт відповідальності за подальший розвиток України, мають бути максимально незалежними від олігархату і обслуговування інтересів певних фінансових і часто кримінальних груп. А все таки, ми не здаємся. 30 років, все тільки починається. Все буде Україна!"

Ірена Карпа, письменниця та співачка:

"Українці самі по собі доволі незалежні, тому що у нас в крові дике поле. Тобто, якщо в наших північно-східних сусідів є постійна потреба "царя-батюшки", якому треба цілувати ноги, то в нас завжди була Гетьманщина. Якщо гетьман накосячив, то його можна замінити. Через це українці люблять революції, ми змінюємось, не зациклюємось. В нас немає “раболєпія”. І це основна наша незалежна риса.

Українці відкривають світ. Українці вірять в себе все більше і більше. Зростає толерантність. Тобто люди звільняються, стають незалежними від своїх забобонів. Водночас ясно, що залишається дуже багато всякого совкового.

Україна залежна від геополітичної позиції: ми постійно між Європою та Росією. І це дуже складне положення. Це нас узалежнює, ми з цим нічого не можемо зробити. Але ми можемо працювати з Незалежністю у себе в голові. Чого всім і бажаю!"

Марія Бурмака, співачка:

"Ми незалежні у нашому шляху. Україна має унікальне геополітичне розташування. І є форпостом між Заходом і Сходом. Україна відривається від імперії. І у порівнянні з іншими країнами пострадянського простору країнами пострадянського простору, стоїть далеко вперед – і за ментальністю, і за свободою слова, і взагалі за всіма свободами.

А в чому ми є ще все-таки залежні? Це те, що за наші мізки, за нашу ментальність досі бореться північний сусід. Ми залежні інформаційно, ми залежні економічно. Але все ж, я бажаю всім нам, аби в Україні настав мир, аби Україна процвітала, аби спокійно жили наші батьки й робили успіхи наші діти. З Днем Незалежності!"

Олександр Чемеров, композитор, продюсер, поет:

"Не існує незалежних людей і незалежних країн. Україна здобула свою незалежність від Радянського Союзу 30 років тому. Але справжня незалежність – це свобода. Свобода внутрішня, яка йде назовні".

Сергій (Фома) Фоменко, композитор, співак, автор пісень

"Ми незалежні в дуже багатьох пунктах. В першу чергу, це наше громадянське суспільство. Воно є незалежним, правдивим, ефективним і живим. І це величезний здобуток незалежності. Тому що відчуття незалежності, волі - у свідомості людей. А залежна країна від, на жаль, того самого, що й була - від пострадянської ментальності, і корупції, безпринципності, пофігізму".

Тарас Тополя, соліст гурту "Антитіла":

"Ми незалежні в праві обирати свій шлях: куди рухатись, який вектор розвитку обирати. Ми це робимо на демократичних виборах, які іноді карколомно змінюють хід історії на найближчих 5-10 років.

Так само ми незалежні в праві відстоювати себе зі зброєю в руках. Ми незалежні в праві обирати, якою мовою спілкуватись, яку віру сповідувати, які цінності тримати в себе всередині. Очевидним є те, що в Україні є багато свобод, які недоступні багатьом іншим країнам світу. І цим треба дорожити, і в цьому так само є наша з вами незалежність".

Юрій (Юрко Юрченко) Нечистяк, співак, засновник гурту Yurcash:

"Не з кожного народу виростає нація. Україна має тисячолітню історію, але по суті незалежна останні тридцять років. Як показує практика, їх занадто мало, щоби кардинально змінити на щось краще. Ми залежні від багатьох факторів: від загального менталітету, від рівня культури, від влади і того, що звикли, що вона недолуга і нахабна. Виросло покоління людей “какая разніца, якою мовою розмовляти”, і вважають себе одним народом з найзаклятішим ворогом країни за всю її історію. Але ми – незалежні. І це найбільше наше досягнення. Потрібен тільки час. І ми маємо бути не просто свідками, спостерігачами, а будівниками красивої, незалежної дійсно і найкращої країни в світі, яку я безмежно люблю".

Сергій Жадан, письменник, перекладач, лідер гуртів "Жадан і Собаки" та "Лінія Маннергейма":

"Ми можемо говорити про незалежність суто політичну чи суто економічну, але не менш важливою є незалежність світоглядна. Мені здається те, що відбувається з нами, з нашою країною – це пошуки своєї світоглядної незалежності, спроби виробити власну систему координат, систему оцінок. Ми визначаємося з пріоритетами історичними, культурними, ціннісними і світоглядними, то процес складний, часто болючий, але, як мені видається, його не уникнути".

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше