Запорізькі краєзнавці пропонують визнати палац дитячої та юнацької творчості історичною пам’яткою

Запорізькі краєзнавці пропонують визнати палац дитячої та юнацької творчості історичною пам’яткою

Запорізькі краєзнавці пропонують визнати палац дитячої та юнацької творчості історичною пам’яткою Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі триває реконструкція Запорізького міського палацу дитячої та юнацької творчості, яка передбачає оновлення фасаду будівлі. За словами керівниці комунального закладу Людмили Маринюк, ремонт необхідний, адже стан покриття стін будівлі є аварійним. Натомість місцевий краєзнавець Роман Акбаш вважає, що ця споруда у своєму первісному вигляді має історичну цінність, бо це покриття було складовою архітектурного ансамблю прилеглих будівель.

Так зараз виглядає будівля палацу дитячої та юнацької творчості, де триває реконструкція будівлі радянської доби. Нині тут демонтують плитку з фасаду, замінюються вікна та вивозяться брухт.

Реконструкція палацуСуспільне Запоріжжя

Краєзнавець Роман Акбаш каже: ця будівля яскравий представник доби радянського постмодернізму. Та додає, що палац є потенційним претендентом на включення до державного реєстру нерухомих пам'ятників України.

"Станом на сьогодні він не є якоюсь там пам’яткою, не має якогось охоронного статусу. Але ж років через 20-30 ніхто ж не знає, буде він претендувати на те, щоб увійти до складу державного реєстру нерухомих пам’яток. Питання занесення до реєстру це питання тільки часу".

Реконструкція палацуСуспільне Запоріжжя

Роман Акбаш

Краєзнавець розповідає, що палац дитячої та юнацької творчості відкрили у 1986 році. В оздобленні фасаду був використаний натуральний камінь, якого наразі вже немає.

Реконструкція палацуСуспільне Запоріжжя

За словами керівниці закладу Людмили Маринюк, споруда потребувала негайного ремонту, адже плитка на фасаді в аварійному стані. Проєкт реконструкції був прийнятий ще у 2014 році, а в 2016-му — за кошти міського бюджету виконані частковий ремонти покрівлі та заміна водопроводу.

"Дуже багато змін було у проєкті, тому що 2018 році було корегування. І зараз є співфінансування — 50 мільйонів повинен нам виділити Мінрегіон і Міністерство фінансів по Надзвичайній кредитній програмі й 23 мільйони повинно виділити ще місто".

Реконструкція палацуСуспільне Запоріжжя

Людмила Маринюк

"Що стосується реконструкції — це утеплення фасадів, це “мокрий” фасад. Це заміна вікон, заміна опалювальної системи, ремонтні роботи всередині нашого приміщення, в кожному кабінеті, це заміна наших вітражних вікон, які виходять на Дніпро, бо вони там в аварійному стані. І якщо негода, вікна сиплються на голови людям", каже Людмила Маринюк.

За словами краєзнавця Романа Акбаша, ніхто з містян не знає, як буде виглядати оновлений палац, наскільки невпізнаваною стане його будівля після реконструкції. Тож, наразі представники запорізького наукового товариства Якова Новицького та місцеві краєзнавці готують необхідну документацію для подання на розгляд обласному центру охорони культурної спадщини.

Реконструкція палацуСуспільне Запоріжжя

Вони мають дослідити це питання і визначити чи є палац дитячої та юнацької творчості історичною пам’яткою.

Журналісти Суспільного Запоріжжя направили інформаційний запит до Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради з проханням прокоментувати, чи узгоджувався проєкт реконструкції Запорізького міського палацу дитячої та юнацької творчості з департаментом та чи є план-макет реконструйованої будівлі. Чекаємо на відповідь у термін, встановлений законом.

Що відомо

  • 10 серпня організація Ukrainian Modernism повідомила, що у Запоріжжі під час ремонту знищують фасад Палацу дитячої та юнацької творчості.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди