Сезон полювання на пернатих: дозволи отримали понад 10 тисяч мисливців Харківщини

Сезон полювання на пернатих: дозволи отримали понад 10 тисяч мисливців Харківщини

Сезон полювання на пернатих: дозволи отримали понад 10 тисяч мисливців Харківщини
khark.dei.gov.ua

Дозволи у сезон полювання на пернату дичину, що розпочався 7 серпня на Харківщині, отримали 10,5 тисяч мисливців.

Про це в ефірі "Українського радіо Харків" розповів головний спеціаліст обласного управління лісового та мисливського господарства Дмитро Бугло.

За його словами, загалом на території регіону зареєстровані понад 44 тисячі мисливців та 40 мисливських господарств. Кожне господарство має єгерську службу, яка стежить за дотриманням правил полювання.

"Найпоширеніші обмеження на полювання: не можна полювати у межах населеного пункту чи будівель. Відстрільна картка, яку мисливець купує у мисливського господарства на певний вид дичини, обов'язково здається у господарство, там зареєстровано, скільки чого він добув", — пояснює Бугло.

За недотримання правил полювання екоінспектори з початку сезону оштрафували 24 людини, повідомив старший інспектор з охорони навколишнього середовища обласної Держекоінспекції Олександр Коростильов.

"Їх притягнули до адміністративної відповідальності", — сказав Коростильов.

До основних порушень відносять незаповнення карток обліку добутої дичини, відсутність документів на собаку та перебування мисливців на території угідь вночі зі зброєю.

"Порушення типові, є кожного року через неуважність чи особисте бажання дотримуватися правил. Штрафи вважаю дієвими, один і той самий порушник двічі мені не траплявся", — сказав Коростильов.

У мисливських угіддях, за словами Бугло, живуть близько 700 тисяч птахів, на які можна полювати. Торік мисливці вполювали 58,6 тис. диких птахів, розповів Дмитро Бугло.

"Найбільш поширені види — гуси, кулики, фазани, куріпки, перепілки. Найбільше вполювали куріпок і качок. Куріпок — майже 12 тисяч, качок — 17,5 тисяч", — зазначає він.

Читайте також

У лісах на Буковині підгодовують диких тварин

На початок