У 10 разів понад норму: в Черкасах повітря забруднене формальдегідом

У 10 разів понад норму: в Черкасах повітря забруднене формальдегідом

У 10 разів понад норму: в Черкасах повітря забруднене формальдегідом Суспільне: Черкаси

Результати досліджень свідчать, що у Черкасах повітря забруднене формальдегідом. Його концентрація у повітрі за 11 серпня перевищила усі показники від початку 2021 року, повідомив Суспільному начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Дослідження повітря з 9 по 14 серпня провели фахівці спеціалізованої атестованої лабораторії обласного гідрометеоцентру.

"Результати аналізу проб атмосферного повітря у м. Черкаси за тижневий період з 9 по 14 серпня показали, що вміст формальдегіду у повітрі за 11 серпня перевищив всі показники 2021 ріку та у 10 разів перевищує гранично допустиму норму", – розповів Віталій Постригань.

Також фахівці встановили перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК с. д.) за середньодобовим вмістом по:

  • аміаку – у 1,1 – 1,4 раза в цілому по місту 9 та 10 серпня;
  • діоксиду азоту – у 1,3 раза в цілому по місту 14 серпня;
  • пилу – у 1,1 – 1,9 раза в цілому по місту впродовж всього тижня.

У порівнянні з попереднім тижневим періодом:

  • у Дніпровському мікрорайоні продовжують підвищуватись високі концентрації формальдегіду;
  • у цілому по місту зросли концентрації пилових домішок. Дещо зменшились концентрації оксидів азоту;
  • решта контрольованих забрудників повітря – без суттєвих змін.

Більш детальна інформація по концентраціях основних забрудників повітря приведена в таблиці.

Понад норму у 10 разів: у Черкасах повітря забруднене формальдегідомЧеркаський обласний гідрометцентр

"Погодні умови на початку поточного тижня сприяли накопиченню в атмосфері хімічних сполук. Перегріта повітряна маса на висоті «не пропускала» загазоване повітря підійматися вгору. Тому над містом, особливо в його південно-східній промисловій зоні, спостерігалась сиза димка, яка була наслідком скупчення викинутих газів. А промислові викиди на висоті вище 50 метрів, у тому числі димовий факел ТЕЦ, не розсіюючись, стелились над містом димовими сизими та темними смугами. В окремих сильно загазованих районах міста жителі забруднення атмосферного повітря навіть відчували на запах", — розповів Постригань.

Метеоролог рекомендує черкащанам більше проводити часу за межами міста, де шкідливі домішки в повітрі не перевищують допустимі норми.

Що відомо

  • Проби повітря відбирали на стаціонарних постах спостережень (у центрі міста, Південно-західному та Дніпровському мікрорайонах) щоденно чотири рази на добу.
  • За результатами досліджень у 2019 році, за середніми за рік концентраціями, рівень забруднення атмосфери у м. Черкаси був високим. Черкаси посіло 13 місце у рейтингу 39 забруднених міст України, у яких проводилися відповідні дослідження

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди