У Львові готують проєкт про карпатські мотиви в архітектурі, одязі та прикрасах

У Львові готують проєкт про карпатські мотиви в архітектурі, одязі та прикрасах

У Львові готують проєкт про карпатські мотиви в архітектурі, одязі та прикрасах Суспільне Львів

У Львові готують проєкт "Хранителі кодів". Він про мистецтво Галичини XIX-XX-го століть – архітектурну "гуцульську сецесію"Гуцу́льська сеце́сія (карпатський, східногалицький стиль) — архітектурний стиль, що розвивався в Східній Галичині, перш за все, у Львові наприкінці XIX — на початку XX століття. Особливістю стилю було використання традицій народної архітектури, що зближує його з українським модерном Наддніпрянщини.. Також проєктом привертатимуть увагу до постаті архітектора Івана Левинського. Він на межі століть створював у Львові будівлі та їхнє оздоблення у стилі гуцульської сецесії.

Проєкт включатиме колекцію, у якій можна віднайти образи та стиль будівель Левинського. Її розробила львівська дизайнерка Ольга Жеребецька. У колекції 80 % тканин використані повторно.

"Тут є переплетення гуцульських мотивів, і цими кольоровими елементами ми хотіли показати яскравість майоліки – яка є на будівлях, створених бюро Івана Левинського. Це не сільська мода, це більше про жіночність, про сексуальність, не варто думати, що гуцульський одяг має бути пошитий за шаблонами. Його можна абсолютно вільно інтерпретувати", — каже дизайнерка Ольга Жеребецька.

У Львові готують проєкт з карпатськими мотивами в архітектурі,одязі та прикрасахСуспільне Львів

У Львові готують проєкт з карпатськими мотивами в архітектурі,одязі та прикрасах

Зараз команда проєкту "Хранителі кодів" працює над однойменним фільмом. У ньому, зокрема, розповідають – хто такий Іван Левинський.

"Архітектура, сецесія, тобто міське середовище, не має бути відірване від природи, цих коренів, від сільської архітектури. Відповідно, ми це все стараємося в нашому фільмі показати, через різні образи, закцентувати на символізмі, на дбанні про навколишнє середовище", — розповідає про фільм продюсер стрічки Віктор Петров.

Також готують колекцію автентичних прикрас із металу. Одяг та прикраси, які зараз створюють, представлять 17 вересня під час спеціального показу Львівського тижня моди. А презентація фільму "Хранителі кодів" про Івана Левинського та проєкт відбудеться 24 вересня.

Іван Левинський — український архітектор, педагог та підприємець. Працював у стилі українського модерну. У свої проєкти вносив елементи традицій національного будівництва Гуцульщини, Бойківщини і Наддніпрянщини. У Львові, будинки, спроєктовані і споруджені Іваном Левинським розташовані на сучасних вулицях Генерала Чупринки, Коцюбинського (будинок "Академічної громади". Будинок № 21), на вулиці Руській (будинок акціонерного товариства "Дністер" — тепер міська поліклініка № 1, вул. Руська, 20), Лисенка, Рєпіна (будинок № 1), та інших. Також Левинський проєктував храми. У Львові в Левинського була "Фабрика кахлевих печей. Іван Левинський".

Читайте також: У Львові відкрили вуличну виставку "Левинський у об'єктиві"

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди