Балашова не подаватиметься на посаду гендиректора Мистецького Арсеналу та підтримає Островську-Люту

Балашова не подаватиметься на посаду гендиректора Мистецького Арсеналу та підтримає Островську-Люту

Балашова не подаватиметься на посаду гендиректора Мистецького Арсеналу та підтримає Островську-Люту facebook.com/olya.balashova

Голова громадської організації "Музей сучасного мистецтва" Ольга Балашова не подаватиметься на посаду генерального директора "Мистецького арсеналу". Вона висловила підтримку на користь Олесі Островської-Лютої і оголосила про розгортання проєкту міжінституційної співпраці.

Інформація про це сьогодні з'явилася на сторінках Балашової та Островської-Лютої, яка очолювала "Мистецький арсенал" останні 5 років та нині залишається виконувачки обов'язків директорки цієї інституції.

"Після гучного, але не результативного конкурсу на посаду директора МА в липні Оля Балашова запропонувала зустрітися і поговорити про те, що нас об'єднує, а не те, що антагонізує. And so we did. Не складно здогадатися, що об'єднує спільне прагнення досліджувати, музеїфікувати сучасне мистецтво - чи то у формі зовсім нової інституції, чи великої програми МА", – написала Островська-Люта.

Балашова підкреслила, що з командою "Мистецького арсеналу" у них є багато спільних професійних викликів, прийняти які можливо і наодинці, але вирішити – лише разом.

"У ГО МСМ ми вболіваємо за успіх МА як професійної, масштабної і потрібної суспільству культурної інституції та підтримуємо її посилення у напрямку нашого спільного інтересу – системної музеєфікації сучасного мистецтва та поширення розуміння його цінності в суспільстві. Своєю чергою разом із колегами ми розробляємо проект великої міжінституційної співпраці, який презентуємо найближчим часом", – каже очільниця ГО "Музей сучасного мистецтва".

Як пояснила Островська-Люта, цей спільний проєкт – #Цифрова_платформа сучасного мистецтва, агрегатор даних про твори мистецтва, які є в колекціях, та мають бути доступні для "обігу" у професійній діяльності та для ширшої аудиторії.

"Ми бачимо необхідність такої платформи як інфраструктури даних про українське сучасне мистецтво і водночас як середовища взаємодії всіх учасників системи мистецтва (художників, мистецтвознавців, кураторів, дослідників, державних управлінців та ін.) з власниками та управлінцями колекцій - державних та приватних", – каже виконувачка обов'язків директора "Мистецького арсеналу".

За її словами, зараз Наукова рада працює над переліком художників, які мають бути представлені на платформі, і словником для опису творів сучасного мистецтва, що стануть основою платформи.

Що відомо

  • Вибори директора "Мистецького арсеналу" на найближчі п'ять років мали відбутися 6 липня. Проте жоден з дев'яти кандидатів не отримав необхідну більшість голосів – п'ять.
  • Голоси розподілилися наступним чином: чотири отримав кандидат Михайло Кулиняк, три – Олеся Островська-Люта, Наталія Заболотна та Ірина Кислян – по одному голосу
  • З цієї причини голова комісії Василь Чернець оголосив повторний конкурс. Новий директор "Мистецького арсеналу" буде обраний не раніше як у вересні.
  • Ще до оголошення підсумків голосування культурна спільнота заявила про перелік проблем, які дискредитували б будь-який результат конкурсу. Зокрема йшлося про конфлікт інтересів, пов’язаний з головою комісії Василем Чернецем. Двоє з учасників першого конкурсу є його безпосередніми підлеглими. Михайло Кулиняк, який набрав найбільшу кількість голосів, та Роман Недзельський, працюють в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, якою керує Чернець.
  • 21 в результаті повторного жеребкування Державне управління справами (ДУС) визначило кандидатів до нового складу комісії, яке обере генерального директора "Мистецького арсеналу".
  • Від громадських організацій туди увійшли Векленко Олег, ГО "Арт-лабораторія"; Філевська Тетяна, ГО "Музей майдану"; Кривда Наталія, ГО "Конгрес активістів культури".
  • Ще трьох членів призначило Державне управління справами. Це Бистрицький Євген, філософ; Коваль Олександра, директорка Інституту книги; Сеітаблаєв Ахтем режисер та актор.
  • Троє представників трудового колективу "Мистецького арсеналу" - Гліб Вишлінський, виконавчий директор громадської організації Центр економічних стратегій; Мирослава Лубківська (Мирослава Барчук), українська журналістка та телеведуча; Ірина Подоляк, заступниця міністра культури та інформаційної політики у 2019 - 2020 роках - залишилися у складі журі.
  • Повторний конкурс має на посаду директора Мистецького Арсеналу має відбутися орієнтовно наприкінці серпня.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше