Вдарило струмом від насосів: очевидці про загибель працівників ІТ-компанії у «Бречі»

Вдарило струмом від насосів: очевидці про загибель працівників ІТ-компанії у «Бречі»

Вдарило струмом від насосів: очевидці про загибель працівників ІТ-компанії у «Бречі»
ФОТО: Суспільне Чернігів

Двоє співробітників чернігівської ІТ-компанії – Євгеній Іванов та Владислав Каснер, потонули в штучній водоймі, бо їх вдарило струмом від насосу. Таку ймовірну причину загибелі двох відпочивальників у туристично-готельному комплексі «Бреч» називає очевидець події Андрій Климанський, який за освітою електрик.

«З того, що ми бачили, з того що ми чули від працівників – приблизно в тому місці, де хлопці загинули, знаходиться насос, який живить декоративний водоспад. Під час обстеження насосної станції виявилось, що там рубильник, який живить насос, він увімкнений був постійно».

Андрій Климанський каже, в комплексі не знайшлося чергового електрика, який би міг вчасно вимкнути напругу.

«Стан обладнання, яке стоїть на березі водойми і засоби технічного захисту, автоматичні вимикачі – вони категорично не підходять для тих цілей, задля яких вони там стоять. Я вважаю, що трагедія, оскільки там побудована електромережа, і так як організована, ця трагедія була питанням часу», – розповідає Андрій Климанський.

Нагадаємо, подія сталася 15 серпня близько 11 години. 140 працівників однієї з чернігівських ІТ-компаній на вихідних відпочивали у комплексі. Під час купання в озері Владиславу Каснеру стало зле, він почав тонути, Євгеній Іванов намагався допомогти, і сам пішов на дно. Загиблим 26 і 28 років. Вони потонули на очах у десятків людей.

Євгеній разом з колегами відпочивав у комплексі «Бреч». Він так пригадує ранок другого дня відпочинку.

«Я катався з колегою на одному сапі, вчив її кататися, і, пропливаючи паралельно від місця трагедії на протилежному березі, я бачив, що Влад пливе, мій колега, і коли він закричав –крик був не зовсім звичайний, це був наче конвульсійний, від різкого болю. І в нього неприродні рухи були, він не плив, не боровся, просто його наче заціпило. І він одразу пішов на дно», – говорить Євгеній.

На допомогу потопельникам прибігли працівники комплексу. За словами очевидця Євгенія, охоронець, зайшовши у воду, сказав, що воду ніби-то пробиває струмом. І він не дозволяв нікому йти у воду. Сам він був на сапі і за допомогою весла діставав тіла. Тіла хлопців дістали, але медики, які приїхали за викликом, реанімувати їх не змогли.

«Швидка приїхала досить оперативно, вони застосовували дефибрілятори і інші засоби, які могли повернути до життя, але, на жаль…», – говорить очевидець, Євгеній.

Ситуацію із смертю двох відпочивальників на території комплексу керівництво «Бречі» прокоментувало так:

«Наразі ситуацію з нашого боку коментувати ми не можемо. Єдине, що ми можемо – сприяти слідству. Тому що, займається поліція, займається спеціальний відділ. Вони вже проводять експертизу. Ми, на жаль, нічого не знаємо, тільки допомога наша інформаційна – все, що від нас на даний момент треба. Поки комплекс ми зачинили. Вирішили, що так буде краще, зараз не можемо працювати, на жаль. Іде перевірка, працює слідчий відділ, перевіряються всі системи безпеки в комплексі. Тому ми не працюємо», – коментує директорка комплексу «Бреч» Оксана Сергійчук.

Речниця поліції області Наталія Слабеняк причину загибелі людей не називає.

«Зі слів очевидців, чоловіків уразило струмом. Нині поліція очікує на результати експертних досліджень для встановлення причин та обставин загибелі людей. За цим фактом слідчий відкрив провадження за ч.2 ст. 119 ККУ (вбивство через необережність), що карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. Нині триває досудове розслідування».

Читайте також:

У «Бречі» потонули двоє співробітників IT-компанії: ймовірно, ураження струмом

На початок