В Англії зіпсували нову роботу Бенксі одразу після того, як художник підтвердив її авторство

В Англії зіпсували нову роботу Бенксі одразу після того, як художник підтвердив її авторство

В Англії зіпсували нову роботу Бенксі одразу після того, як художник підтвердив її авторство

Одна з нових робіт британського вуличного художника Бенксі була зіпсована. Це сталося відразу після того, як той підтвердив справжність її та ще 9 інших графіті. Про це 16 серпня передає видання Sky News.

Йдеться про графіті, на якому був зображений задоволений пацюк, що лежав з коктейлем на шезлонгу. Він знаходиться на пляжі в місті Лоустофт, що в англійському графстві Суффолк. Як повідомляється, роботу художника зафарбував білою фарбою вандал.

Представники місцевого уряду заявили, що співробітник служби безпеки спіймав вандала на місці злочину і не дав йому повністю знищити малюнок. У раді планують найняти професійних реставраторів для видалення фарби.

В Англії зіпсували нову роботу Бенксіnews.sky.com

Що відомо

 • Бенксі – псевдонім, справжнє ім'я і походження художника невідомі, навколо його біографії ведуться суперечки. Є версії, що це хтось із відомих британських музикантів (зокрема, Роберт дель Ная з Massive Attack), звичайний мешканець Брістоля або навіть група людей. Сам художник наполягає, що його діяльність як автора графіті несумісна з деанонімізацією. Анонімність не заважає Бенксі продавати свої роботи за мільйони доларів.
 • Британський вуличний художник Бенксі опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі Instagram відео з процесом створення графіті, що з'явилося на стіні колишньої в'язниці в британському місті Редінг в Англії.
 • У червні 2021 року відомство інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) позбавило Бенксі прав інтелектуальної власності на дві картини – "Щур з радаром" і "Дівчинка з парасолькою". Суд також постановив, що художник подав "недобросовісні" заявки на реєстрацію товарних знаків.
 • На початку серпня влада британського міста Лоустофт прибрала лист гофрованого заліза, який був частиною нової роботи Бенксі, оскільки боялися затоплення. Однак човен обіцяють відновити, коли погода налагодиться.
 • У травні управління інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) визнало недійсною торговельну марку, що належить вуличному художнику Бенксі. Раніше він сказав, що "авторське право для невдах".
 • У березні 2021 року компанія Injective Protocol, яка спеціалізується на блокчейні, придбала за $95 тис. трафарет "Morons (White)" Бенксі та спалила її під час прямого ефіру в Twitter. Таким чином з картини зробили віртуальний актив – невзаємозамінний токен (NFT).
 • Британський вуличний художник Бенксі намалював на будинку у місті Бристоль нове графіті з бабусею у хустці, яка чхає так сильно, що у неї вилітає зубний протез та її речі — сумочка і ціпок. Картина під назвою "Aachoo!!" з'явилася стіні двоповерхового будинку у Тоттердауні. Місцевий житель Дейл Комлєв сказав, що рано вранці 10 грудня бачив "масивного хлопця в високій куртці", якого він прийняв за Бенксі.
 • Бенксі опублікував роботу під назвою "Шрам Віфлеєму", де замість Віфлеємської зірки над головами вертепних Діви Марії і святого Йосифа з немовлям Ісусом на стіні зображений слід від снаряда.
 • Британський вуличний художник Бенксі пожертвував гроші на роботу судна, яке рятує біженців, що намагаються перепливти Середземне море, щоб потрапити до Європи з Близького сходу.
 • На стіні салону краси у британському Ноттінгемі з'явилося графіті, яке намалював Бенксі. На ньому можна побачити дівчинку, яка грає з шиною, як з обручем, а поруч з малюнком стоїть зламаний велосипед без заднього колеса.
 • У нідерландському місті Зволле за 170 тисяч євро продали картину Бенксі "Пташка з гранатою".

Читайте також

Ринок цифрового мистецтва: як працює NFT і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

Мистецтво, створене для Інтернету та з Інтернету: що ми знаємо про нет-арт

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше