Запорізькі ветерани з'ясовують, чому в них переривався пенсійний стаж під час служби в армії

Запорізькі ветерани з'ясовують, чому в них переривався пенсійний стаж під час служби в армії

Запорізькі ветерани з'ясовують, чому в них переривався пенсійний стаж під час служби в армії Суспільне Запоріжжя

Під час військової служби переривався пенсійний стаж у двох запорізьких ветеранів Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил. Колишні мобілізовані з’ясували, що, коли вони служили, то місяцями не сплачувалися відрахування до Пенсійного фонду України.

Про це повідомив журналістам Суспільного Запоріжжя ветеран АТО Андрій Куделя.

Ветеран Антитерористичної операції, працівник промислового комбінату Запоріжжя Андрій Куделя був мобілізований в лютому 2015 року й звільнився в травні 2016-го. Заробітну плату із цивільного підприємства, так само як і зарплату військовослужбовця, отримував вчасно. Втім, коли в червні почав оформлювати пенсію, з’ясував, що його пенсійний стаж переривався під час служби.

Пенсії атовцямСуспільне Запоріжжя

Андрій Куделя

"Мені вже нарахували пенсію. Але 2015-й рік вплинув на її розмір у бік зменшення. З якихось незрозумілих причин з моєї заробітної плати тоді не відраховували внесок до Пенсійного фонду. Там або дуже маленькі суми сплачувалися, коефіцієнт заробітної плати був дуже низький, або взагалі нічого не платилося", каже Андрій Куделя.

Така ситуація склалася не в одного Андрія Куделі, розповідає керівник обласного центру допомоги ветеранам АТО при Запорізькій облдержадміністрації Андрій Несмачний.

"В цьому році звернулися до мене хлопці, які почали вже оформлювати пенсії. Загалом-то хлопці у нас — 30-40 років плюс, тому до пенсії ще далеко. От у цьому році двоє хлопців з мого заводу оформлюють пенсії. Дзвонять мені, кажуть: “У нас не вистачає пенсійного стажу”. Почали пенсії оформлювати — пенсійний стаж — по нулях. 2015 рік — повністю, ніхто не сплачував внески — все стоїть по нулях".

Пенсії атовцямСуспільне Запоріжжя

Андрій Несмачний

Колишні мобілізовані мають дві проблеми, пов’язані з Пенсійним фондом, пояснює Андрій Несмачний: відрахування із заробітної плати від Міністерства оборони та — від цивільних підприємств, яким держава з 2015 року почала компенсувати обсяг середньої зарплати, сплаченої атовцям.

"У 2014 році, у червні, була видана постанова Кабінету Міністрів про те, що виплати, які компенсуються з бюджету, не оподатковуються. У 2014 році підприємство нам платило зарплату за свій кошт. Механізму компенсації не було. В березні 2015 року — ніби блага мета — роботодавцям слід повернути кошти, підтримати вітчизняного виробника. Зробили механізм компенсації також постановою Кабінету Міністрів. І вся наша компенсована зарплата перестала оподатковуватися", — пояснює Андрій Несмачний.

Відповідно — не сплачувалися внески до Пенсійного фонду. За словами Андрія Несмачного, Міністерство оборони України відраховувало відповідний відсоток до Пенсійного фонду та податкової. Але у цих відомств не було єдиної, персоніфікованої бази даних. Тобто Міноборони сплачувало всі податки із зарплати, але ця інформація не передавалася до Пенсійного фонду України.

"Податкова бачила повністю всі податки, збори, повністю все. А Пенсійний фонд цього не бачив і ставив все по нулях. У 2019 році була 770-та постанова Кабінету Міністрів, якою зобов’язали Пенсійний фонд надати заявки до Податкової служби — витребувати з неї інформацію і внести її в реєстр. Два роки Пенсійний фонд нічого не робив. У цьому році, у квітні він, нарешті, постановою свого правління ввів в дію цей порядок".

Журналісти Суспільного Запоріжжя звернулися з інформаційним запитом до правління Пенсійного фонду України. У відповіді сказано, що відомство веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов‘язкового державного соціального страхування, але відповідна інформація надходить до цього реєстру від Державної податкової служби України в порядку міжвідомчого обміну.

Пенсії атовцямСуспільне Запоріжжя

Відповідь ПФУ

Тож, мобілізованим, які вважають, що їхній пенсійний стаж переривався, варто звернутися до Державної податкової служби.

У Міністерстві оборони України повідомили, що за поточний рік із подібною проблемою до них надійшло 884 звернення та 268 запитів.

Пенсії атовцямСуспільне Запоріжжя

Відповідь Міністерства оборони України

Там радять колишнім мобілізованим звертатися до Пенсійного фонду України, оскільки військові частини одночасно з виплатою грошового забезпечення військовослужбовців, зокрема, мобілізованих, сплачували внески й на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Власне так і зробив ветеран АТО Андрій Несмачний. Його електронне звернення до Пенсійного фонду було зареєстровано на сайті відомства 2 липня. Відповіді — не отримав, тому 5 серпня Андрій Несмачний надіслав до Пенсійного фонду України скаргу. Яка також станом на сьогодні залишається без відповіді.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди