Pornhub видаляє онлайн-екскурсії музеями Лувру, Уффіці та Прадо

Pornhub видаляє онлайн-екскурсії музеями Лувру, Уффіці та Прадо

Pornhub видаляє онлайн-екскурсії музеями Лувру, Уффіці та Прадо

Після скарг музеїв, зокрема Лувру та Уффіці, на неправомірне використання їхніх шедеврів платформа потокового відео для дорослих Pornhub видалила зі свого сайту деякі аудіогіди з серії "Класична оголена натура" (Classic Nudes). Про це повідомляє the Art Newspaper.

Еротичні екскурсії колекціями міжнародних музеїв складалися з репродукцій відомих робіт, які, за словами адміністрації музеїв, були використані без їхнього дозволу. Також серія містила порнографічні відео, натхненні кількома ключовими шедеврами з колекцій, такими як "Походження світу" Гюстава Курбе, "Світловолоса одаліска" Франсуа Буше і "Оголений чоловік" Едгара Дега.

Pornhub видаляє онлайн-екскурсії музеями Лувру, Уффіці та Прадо

"Світловолоса одаліска" Франсуа Буше

На момент публікації тури для робіт з Уффіці у Флоренції, Прадо в Мадриді та Лувру в Парижі були видалені, водночас тури для Музею Орсе в Парижі, Національної галереї в Лондоні та Музею Метрополітен у Нью-Йорку залишилися.

Музей Уффіці був, мабуть, найбільшим противником цього експерименту, заявивши, що використання Pornhub його картин є "абсолютно незаконним і було зроблене без будь-якого дозволу". Юристи музею швидко склали постанову про припинення та заборону, вимагаючи "негайно видалити матеріали".

"В Італії Кодекс культурної спадщини передбачає, що для використання творів, що належать музею, у комерційних цілях, необхідно мати дозвіл, який це регулює та встановлює суму, яку потрібно сплатити. У цьому випадку цей дозвіл навряд чи був би виданий", – заявив представник Уффіці у коментарі виданню The Daily Beast.

Представник музею Метрополітен у коментарі The Art Newspaper сказав, що "музей надає публічний доступ до сотень тисяч зображень творів з нашої колекції, і ми, як правило, не прагнемо регулювати широкий спектр їх використання".

Що відомо

  • Наприкінці 2020 року платіжна система Mastercard припинила співпрацю з Pornhub через контент з дітьми та насиллям. Visa також призупинила роботу до завершення власного розслідування.
  • Факти порушень були наведені у колонці New York Times, опублікованій 4 грудня. Автор, журналіст та лауреат Пулітцерівської премії Ніколас Кристоф, виявив, що на сайті публікується відео, яке зображує насилля над непритомними жінками та дівчатами, а також оголене тіло 14-річної дівчинки.
  • У червні 2021 року стало відомо, що 34 жінки подали судовий позов, звинувачуючи один із найпопулярніших порносайтів світу PornHub та його материнську компанію у розміщення відеозаписів за їхньої участі без попередньої згоди.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше