Замість дорослої Олімпіади - юнацька? Міністр спорту - про плани, місце й дату проведення Ігор

Замість дорослої Олімпіади - юнацька? Міністр спорту - про плани, місце й дату проведення Ігор

Замість дорослої Олімпіади - юнацька? Міністр спорту - про плани, місце й дату проведення Ігор УНІАН

Вадим Гутцайт - про те, що Україна може провести Юнацьку Олімпіаду замість дорослої у 2030 чи 2032 роках.

Упродовж 2020 року президент України Володимир Зеленський кілька разів говорив про бажання провести в країні літні чи зимові Олімпійські Ігри. Орієнтовними датами називалися 2030 та 2032 роки.

На початку 2021-го міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт звертав увагу, що окрім дорослих Олімпійських Ігор розглядається також можливість проведення юнацької Олімпіади. Господар зимових Ігор у 2030 році буде визначений лише у 2023-му, однак літню Олімпіаду-2032 Україна провести не зможе - відповідне право вже було надане австралійському місту Брісбен.

Читайте також: Визначилося місто-господар Літніх Олімпійських Ігор-2032

Попри це, плани на 2032 рік міністерством молоді та спорту досі розглядаються. Проте цього разу мова йде про юнацькі Олімпійські Ігри, про що розповів Гутцайт в інтерв'ю виданню "Українська правда".

Що сказав міністр спорту про проведення Олімпіади Україною?

Міністр звернув увагу на те, що у вересні президент України Володимир Зеленський матиме розмову з очільником Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом. Під час цієї зустрічі й буде підняте питання щодо можливого проведення Олімпіади в Україні.

"У вересні, до речі, має приїхати президент МОК до Києва, буде зустрічатись з президентом Зеленським на його запрошення. Буде бесіда про розвиток спорту в Україні, про можливість проведення Олімпіади", - сказав Гутцайт.

Хоча потенційні дати проведення Ігор залишилися незмінними - 2030 та 2032 роки - Гутцайт наголосив, що перш за все мова йде саме про юнацьку Олімпіаду.

"Дивіться, [зимова Олімпіада] може на базі Буковелю, але в цілому йдеться про розбудову інфраструктури. І перш за все зараз говориться про Юнацькі Олімпійські ігри. Це менший бюджет, менше коштів, і не так складно як дорослі Олімпійські ігри. І подивитись на можливість як на тест".

Те саме стосується і літніх Юнацьких Ігор, ймовірним місцем проведення яких є Київ.

"Літня Олімпіада? [Мова йде] теж про Юнацькі. І говоримо про Київ. Чому б ні? Прекрасний стадіон є, побудувати ще басейни. Ще ж "Спартак" стоїть, можна і його розбудувати. В Києві все можливо".

Це не перший турнір, про проведення якого говорив Гутцайт у 2021 році. У квітні міністр молоді та спорту зазначав, що у 2023 році буде проведено чемпіонат Європи з маунтинбайку.

Читайте також: Чемпіонат Європи-2023 з маунтинбайку - в Україні? Гутцайт запевняє, що турнір прийматиме Київ

Що відомо

  • Україна закінчила виступи на літній Олімпіаді у Токіо з 19 медалями - 1 "золото", а також 6 срібних та 12 бронзових нагород.
  • Раніше міністр спорту України в коментарі Суспільне Спорт зазначав, що у деяких видах спорту можлива зміна тренерів через результати на Олімпіаді.
Читайте також: "Будемо міняти головних тренерів". Як міністр спорту відреагував на результати України на Олімпіаді

Календар літніх та зимових Олімпійських Ігор на найближчі 11 років

  • 2022: Пекін - зимова Олімпіада
  • 2024: Париж - літня Олімпіада
  • 2026: Мілан - зимова Олімпіада
  • 2028: Лос-Анджелес - літня Олімпіада
  • 2030: визначиться у 2023 році - зимова Олімпіада
  • 2032: Брісбен - літня Олімпіада
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів