Йоханнес Бьо - переможець шоу-гонки у Вісбадені. Підручний - у топ-5

Йоханнес Бьо - переможець шоу-гонки у Вісбадені. Підручний - у топ-5

Йоханнес Бьо - переможець шоу-гонки у Вісбадені. Підручний - у топ-5
City Biathlon Wiesbaden

У німецькому Вісбадені завершилася чоловіча шоу-гонка City Biathlon, яка стала неофіційним першим міжнародним стартом літнього біатлонного сезону.

Вперше в історії у цій літній виставковій гонці українці взяли участь і в жіночій, і в чоловічій програмі. Раніше виступ завершила Юлія Джима, яка стала четвертою й показала свій найкращий результат у Вісбадені.

А в чоловічій стартував Дмитро Підручний, який мав дебютувати на німецькій шоу-гонці ще у 2020 році. Проте тоді приїхати завадила хвороба українця: напередодні вильоту він підхопив коронавірус.

У своєму першому виступі у Вісбадені Підручний фінішував п'ятим.

Змагатися українським спортсменам довелося з топбіатлоністами світу, зокрема олімпійськими чемпіонами та чемпіонами світу.

Читайте також: Джима вирвала четверте місце, перемога Вірер. Результати шоу-гонки у Вісбадені

Який результат показав українець Дмитро Підручний

У кваліфікації, яка відбулася в той самий день, Дмитро Підручний фінішував сьомим. Результати кваліфікації впливали лише на стартові номери біатлоністів.

Тож розпочинав гонку Підручний з сьомої позиції. На стартовому вогневому рубежі Підручний одним із перших закрив усі мішені в положенні лежачи та вийшов у лідери, поступаючись ходом лише Тар'єю Бьо. А от уже після другого вогневого рубежу Підручний не схибив жодного разу та одноосібно очолив гонку з 11-секундною перевагою над словенцем Яковом Факом, що йшов другим. Під час третьої стрільби українець так само не зробив помилок, які б призвели до штрафних секунд, і продовжив триматись у групі лідерів. Однак тепер на першу позицію знову повернувся Бьо-старший.

Після першої роботи в стійці Підручний знову вийшов у лідери, залишивши позаду обох братів Бьо - усе завдяки лише одній помилці під час стрільби. Але надовго втримати перше місце українцеві не вдалось - норвежці обійшли його, і він опинився на третій позиції.

На п'ятому вогневому рубежі Підручний допустився двох промахів, тож випустив уперед Йоханнеса Бьо, але доволі швидко закрив свої мішені і зумів утриматись на другій позиції. Відставання українця від лідера склало близько 15 секунд одразу після п'ятої стрільби.

Під час завершальної стрільби Бьо-молодший за кілька секунд закрив усі мішені й де-факто гарантував собі перше місце. Наступним стрільбище покинув Тар'єй Бьо. А от Дмитро Підручний мав шанси потрапити в трійку найкращих, однак упав і втратив дорогоцінні секунди. Справжній "подарунок" суперникам приніс той же Тар'єй Бьо - норвежець так само упав - уже вдруге за гонку - і вибув із боротьби за топ-3. Але скористатись цією ситуцією сповна Підручний не зміг - він фінішував тільки п'ятим.

Результати чоловічої виставкової гонки у Вісбадені
 1. Йоганнес Тінгнес Бьо (Норвегія, 0+6), 32:01.5
 2. Саїд Халілі (Росія, 0+5), +16.4
 3. Лукас Гофер (Італія, 2+9), +22.7
 4. Роман Реєс (Німеччина, 0+8), +29.7
 5. Дмитро Підручний (Україна, 0+10), +42.2
 6. Яков Фак (Словенія, 0+8), +1:07.9
 7. Філіпп Наврат (Німеччина, 4+8), +2:18.2
 8. Ерік Лессер (Німеччина)
 9. Тар'єй Бьо (Норвегія)
Читайте також: "До Семенова повернулися його проблеми". Тренер чоловічої команди з біатлону – про літні збори

У якому форматі проходить виставкова гонка

Гонка відбувається на лижеролерах у форматі масстарту. Як і в жіночих змаганнях, у чоловічих брали участь дев'ять спортсменів.

Завданням було пройти сім кіл по 1,6 кілометра. Упродовж дистанції біатлоністи мали відпрацювати на п'яти вогневих рубежах: на перших трьох – із положення лежачи і ще трьох – зі стійки.

На кожному вогневому рубежі можна використовувати по три додаткові патрони. Якщо за 8 пострілів спортсмен не закриває всі мішені, він повинен перейти в "штрафну зону" - це аналог штрафного кола під час офіційних стартів. За кожну незакриту мішень біатлоніст отримує по 10 штрафних секунд.

Що відомо

 • Літня виставкова гонка City Biathlon проходить у Німеччині з 2005 року. Раніше вона відбувалася в Пютлінгені, а з 2018-го її приймає Вісбаден.
 • До цього українці жодного разу не брали участі в чоловічій гонці City Biathlon. Дмитро Підручний став першим.
 • У жіночих змаганнях найкращим українським результатом стало перше місце Віти Семеренко у 2012 році – тоді ще в Пютлінгені.

Що далі

 • 25-29 серпня в чеському Нове Мєсто відбудеться літній чемпіонат світу з біатлону.
 • Від України в чоловічих змаганнях виступатимуть Андрій Доценко, Денис Насико, Руслан Бригадир, Сергій Телень, Віталій Труш та Андрій Орлик.
 • У юніорській віковій категорії змагатимуться Роман Боровик, Дмитро Грущак, Степан Кінаш, Віталій Мандзин, Владислав Чихарь і Володимир Кошман.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо