"Барселона" змогла зареєструвати новачків на сезон завдяки урізанню зарплати Піке: як це можливо

"Барселона" змогла зареєструвати новачків на сезон завдяки урізанню зарплати Піке: як це можливо

"Барселона" змогла зареєструвати новачків на сезон завдяки урізанню зарплати Піке: як це можливо Associated Press

Але ще не заявлений Серхіо Агуеро.

Іспанська "Барселона" переживає фінансові труднощі. Згідно з іспанським фінансовим законодавством у клубів є ліміт на зарплатний фонд, який встановлюється перед кожним сезоном. На сезон 2021/22 ліміт "Барселони" виявився значно нижчим через фінансові борги клубу - і це призвело до проблем з можливістю підписати нових гравців чи перепідписати чинних.

Саме через неможливість вписатися у фінансовий ліміт "Барселона" втратила Ліонеля Мессі. Клуб готовий був зменшити йому зарплату на 30%, гравець міг піти на зменшення на 50%, але цього було недостатньо. Тому Мессі, у якого був статус вільного агента, у сльозах покинув "Барселону" та підписав контракт з ПСЖ.

Читайте також: "Це - кінець". Ліонель Мессі у сльозах та під овації попрощався із "Барселоною"

Але на одному Мессі проблеми клубу не обмежувалися. Фінансовий зарплатний ліміт не дозволяв клубу заявити на сезон жодного з новачків, з якими були підписані контракти у літнє міжсезоння - захисника Еріка Гарсію, нападників Мемфіса Депая та Серхіо Агуеро.

Та у переддень старту нового сезону чемпіонату Іспанії "Барселона" все-таки змогла заявити двох новачків - Гарсію та Депая (а також Рея Маная). Це стало можливим завдяки захиснику Жерару Піке.

Що сталося

34-річний центральний захисник Жерар Піке погодився на зменшення зарплати, що дало клубу можливість заявити нових гравців. У своїй заяві "Барселоні" окремо подякувала Піке, який "пішов на суттєве урізання зарплати".

Невідомо, на яке саме зменшення оплати праці пішов Жерар Піке, але за попереднім контрактом він заробляв 12 мільйонів євро. Це була п'ята зарплата у минулому сезоні у складі "Барселони".

Однак навіть цього кроку недостатньо, щоб заявити Агуеро. "Барселоні" потрібна згода ще від кількох футболістів, аби отримати можливість зареєструвати Серхіо Агуеро. Каталонський клуб заявляє, що веде перемовини з Жорді Альбою та Серхіо Бускетсом щодо перегляду їх зарплати "у зв'язку з теперішньою ситуацією". Згідно із заявою "Барселони", обидва футболісти готові до переговорів.

Якщо "Барселона" не зможе реструктуризувати ще кілька контрактів, вона не зможе зареєструвати на сезон Серхіо Агуеро. Поки що аргентинський нападник травмований, тому час на його заявку ще є.

Читайте також: "Непрості зміни для мене". Перші слова Ліонеля Мессі у якості футболіста ПСЖ
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика