Віцечемпіонку Ріо-2016 дискваліфікували на чотири роки за підробку чеку з ресторану. Що сталося

Віцечемпіонку Ріо-2016 дискваліфікували на чотири роки за підробку чеку з ресторану. Що сталося

Віцечемпіонку Ріо-2016 дискваліфікували на чотири роки за підробку чеку з ресторану. Що сталося AP

Ґонсалес уже була усунена від змагань і отримала додатковий бан.

Олімпійській віцечемпіонці Ріо-2016 у спортивній ходьбі на 20 кілометрів Лупіті Ґонсалес удвічі збільшили дискваліфікацію за маніпуляції з допінгом.

Мексиканська легкоатлетка вже була усунена від змагань на чотири роки через те, що в її аналізах знайшли стероїд тренболон. Проте після того, як виявилися нові обставини справи, їй додали ще чотири.

Це означає, що після пропуску Олімпійських ігор-2020 у Токіо вона точно не візьме участі й у Парижі-2024.

Як це відбулося

Ґонсалес подала апеляцію до Спортивного арбітражного суду (CAS) щодо рішення про її усунення. Проте її було відхилено. Про це повідомляє Inside The Games.

Виявилося, що спортсменка підробила докази, які начебто мали б довести її невинуватість і виправдати наявність збороненого препарату в організмі. Серед таких доказів був чек із ресторану, де, як стверджувала Ґонсалес, вона й з'їла м'ясо, в якому опинилася заборонена речовина.

Читайте також: Британський спринтер-медаліст Олімпіади-2020 відсторонений через позитивний допінг-тест

Та в процесі розслідування стало відомо, що чек несправжній, адже заклад закрився ще за кілька років до того, як спортсменка там нібито обідала. Також вияснилося, що було підроблено й медичний звіт, у якому стверджувалося, що Ґонсалес хворіла на залізодефіцитну анемію.

На поліграф-тесті легкоатлетка визнала, що докази сфабриковані й що вона попросила друга збрехати під час свідчення. Тим не менше, в подачі неправдивої інформації мексиканка звинувачує своїх адвокатів.

Також Ґонсалес вважає, що зазнала переслідувань і надсуворого тестування після того, як перемогла в ходьбі на 20 км на командному чемпіонаті світу-2018, обійшовши представницю Китаю Цєян ШеньцзєСрібна призерка Олімпійських ігор-2012. – господарку змагань.

Суд визнав ці аргументи "непереконливими". Як наслідок, Athletics Integrity Unit (Відділ доброчесності легкої атлетики, AIU) подовжив усунення Ґонсалес до восьми років. Вона не зможе брати участі в змаганнях до 2026 року.

Читайте також: Ексдієтолога олімпійського чемпіона-спринтера звинувачують у допінг-шахрайстві. Що про це відомо

Хто така Лупіта Ґонсалес

  • Повне ім'я – Марія Ґваделупе Ґонсалес Ромеро.
  • 32-річна мексиканка залишається срібною призеркою Олімпійських ігор-2016 і чемпіонату світу-2017 на дистанції 20 км.
  • У 2015 році легкоатлетка стала чемпіонкою Панамериканськиї ігор на тій же дистанції.
  • Їй належить національний рекорд Мексики – 1:28:48.
  • Спортсменку не позбавили її головних медалей у кар'єрі, адже дискваліфікаця розпочалася вже після цих досягнень.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів