GannaBaby: "Можливість через музику доносити свої ідеї – це велика сила"

GannaBaby: "Можливість через музику доносити свої ідеї – це велика сила"

GannaBaby: "Можливість через музику доносити свої ідеї – це велика сила"

Гурт GannaBaby презентував на музичних платформах новий літній сингл і кліп "Особливі" зі свого майбутнього альбому.

В ефірі "Вікенду Нової Музики" на "Радіо Промінь" учасники гурту Ганна Нелуп та Тимур Соловйов анонсували новий альбом і розповіли про соціальні теми, які підіймають у своїй творчості.

“Все непросто, як і в житті”

"Особливі" – це пісня, якою ви зазвичай завершуєте свої виступи не перший рік. Чому ви записали і випустили її лише зараз?

Ганна Нелуп: Ми до кінця не розуміли, якою вона має бути. Це, до речі, змінене аранжування, коли ми виконували її наживо, вона була зовсім іншою. Слова ті самі, але музика – інша. GannaBaby вже три роки і ці три роки ми шукаємо наше звучання.

Зараз ми дописуємо наш альбом і думали про те, що нам необхідний трек на завершення, котрий би заспокоював і в якому можна було б записати подяку для людей, які прослухали цей альбом. І я подумала, що в нас же є "Особливі", але цю пісню треба переробити, зробити більш сучасною.

Пісня літня, "мокрим дощем для гарячого літа", "морем, в яке впадають всі ріки" – текст так і проситься, щоб пісню запрезентувати саме влітку. Тому вирішили перед альбомом взяти її й випустити.

Коли слухаєш трек "Особливі" здається, що це просто прикольна літня пісня, а коли дивишся кліп, розумієш, що в ньому є підтекст і гостросоціальна думка. Це данина моді чи ваш внутрішній стан? Розкажіть про кліп і меседжі, закладені в нього?

Ганна Нелуп: Ні, це не данина моді, тому що ця ідея з'явилась ще до гучних заяв декількох артистів. Йдеться про камінг-аути та ЛГБТ-спільноту.

У нас є третій учасник гурту, Станіслав. Ми зі Станіславом вирішили зіграти таку собі пару хлопців, які відпочивають на пляжі. І до нас приєднується Ганна – дівчина, котру ми, за сюжетом відео, знаємо вже давно, але давно не бачилися. Така несподівана зустріч руйнує наш романтік на пляжі й Ганна залишається з нами відпочивати на день.

Але вона не знає, що у нас є симпатія один до одного, а ми не хочемо відкриватися. І врешті-решт виявляється, що Ганна розуміє, що між нами є якісь почуття, але ми самі цього не розуміли до кінця. Коротше, все непросто, як і в житті. Але у фіналі Ганна приймає нас такими, якими ми є.

“Усі мають отримувати рівні можливості й не боятися фізичних розправ”

Якщо це не данина моді, чи можна говорити про те, що це якась особиста історія?

Тимур Соловйов: Ні, це не особиста історія.

Ганна Нелуп: Від себе я можу сказати, що коли я раніше писала пісні, я більше писала любовну лірику, таку романтичну, дівчачу. Коли розпочалася діяльність GannaBaby, ми зібралися втрьох і наша творчість дуже сильно змінилась, таким чином, що я не можу зараз використовувати той матеріал, який був написаний до моменту GannaBaby. Тому що GannaBaby – про інше. Цей гурт не про кохання. Інколи хочеться якось імплементувати, що раніше було створено, в те, що відбувається зараз.

Є кілька пісень, і я запропонувала зробити "Особливі". Ми намагаємось максимально не порушувати гендерні межі. Ми намагаємось усюди звертати увагу на те, що питання гендеру, сексуальності – це вибір кожної людини, й кожна людина має право проявляти себе так, як вона відчуває. І це важливо. Тому що і так у суспільстві достатньо великій кількості людей некомфортно жити, через шеймінг та інші моменти. І підіймати теми того, що усі мають право на вільне вираження своєї особистості, своєї думки, своєї ідентичності – це важливо.

Хай там як, ми ще не популярний гурт, але все-таки, коли у тебе є можливість через свою музику, свою творчість доносити ідеї, котрі ти вважаєш правильними – то це велика сила. Можливо, якось ми "стрільнемо" і у нас буде більше інструментів для того, щоб проявляти наші думки. Але на даному етапі отак от як ми можемо, ми про це говоримо, зачіпаємо ці теми.

GannaBaby: "Можливість через музику доносити свої ідеї – це велика сила"

GannaBaby. Фото: Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Насправді я прочитала кілька книжок по тематиці ЛГБТ і зрозуміла, що так, складно в такому консервативному суспільстві говорити на такі гострі теми, але варто. І варто освічувати дітей, молодь щодо цих питань. Тому що питання, наприклад, гомосексуальності – це не тільки питання не однієї людини, котра зрозуміла, що їй подобаються люди своєї статі.

Це ще питання батьків, які мають це прийняти і підтримати, це питання найближчого кола, роботи, освіти. Ці люди мають отримувати абсолютно рівні можливості й не боятися якихось фізичних розправ, побутової дискримінації. Це важливе питання, і про це треба говорити.

Тобі шкода того матеріалу, який у тебе є?

Ганна Нелуп: Так, у мене завжди є якась думка, може, якийсь соло-проєкт зробити, можливо, якогось піаніста запросити. Але який сайд-проєкт? Я GannaBaby не вивожу.

На якій стадії ваш прийдешній альбом?

Ганна Нелуп: На тій стадії, коли ми зустрілися, усі пісеньки виставили в рядочок і зрозуміли, що 85% вже є.

Тимур Соловйов: А інші 15% – в процесі, і вже фіналізація, і це вже так близько.

Ганна Нелуп: Світло в кінці тунелю, ось воно, яскраве, я біжу на тебе!

Тимур Соловйов: Приємно так, як Ганна каже, виставляти в рядочок всі наші пісні. Більш того, у нас все розкладено на блоки, у нас буде чотири блоки в альбомі, і вони всі один до одного підтягуються. Альбом буде дуже цікавим.

А ви все самотужки робите – саундпродюсування, саунддизайн і тому подібне?

Тимур Соловйов: Всі основні ідеї та "риби" пісень – це справа наших рук. А самим звуком займається Любінський Сергій Вікторович, відомий як Кноб, і студія Revet Sound. Він – суперзнахідка для нас.

GannaBaby: "Можливість через музику доносити свої ідеї – це велика сила"

GannaBaby. Фото: Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Коли альбом побачить світ?

Ганна Нелуп: У жовтні.

Тимур Соловйов: На мій день народження. Він у мене 21 жовтня, і я думаю, що альбом вийде 22 жовтня. Для того, щоб він з'явився на всіх стрімінгових платформах, він має бути готовим за місяць до релізу, тому, я думаю, що як би там не святкувалось, він потратить вчасно туди, куди йому треба потрапити.

“Ми мріяли про Comic Con два роки”

Коли відбудуться ваші найближчі виступи наживо?

Тимур Соловйов: Найближчий концерт буде 5 вересня на Comic Con Ukraine.

Ганна Нелуп: Ми мріяли про Comic Con два роки, і нарешті ми будемо там грати.

Будете косплеїти когось?

Ганна Нелуп: Так, в будь-якому випадку. Ще не вирішили, кого.

Тимур Соловйов: Ми ще не пропрацьовували цей наш живий виступ, але стовідсотково ми просто так це не залишимо. Ми до Comic Con дуже довго йшли, ми дуже чекаємо на цей виступ.

Ганна Нелуп: І там будуть усі нові пісеньки з нового альбому, нічого старого. Ми настільки схвильовані щодо цього всього. Спочатку у нас Comic Con, потім – ще кілька виступів, з приводу яких ми спілкуємось, хочемо зробити нормальну презентацію альбому у вигляді концерту – плануємо, але поки що ніякої конкретики.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше