Опалювати 109-й мікрорайон Полтави має підприємство "Полтаватепло" – ОДА

Опалювати 109-й мікрорайон Полтави має підприємство "Полтаватепло" – ОДА

Опалювати 109-й мікрорайон Полтави має підприємство "Полтаватепло" – ОДА
Суспільне Полтава

Опалювати будинки 109-го мікрорайону Полтави має котельня підприємства "Полтаватепло". Для цього міська влада має осучаснити там котел. Такий план дій розробили під час наради в обласній адміністрації, розповів Суспільному заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков. У міській раді поки готують офіційну позицію щодо опалення мікрорайону, повідомила Суспільному прессекретарка міського управління житлово-комунального господарства Єлизавета Корж.

У приблизно п’яти тисяч жителів 109-го мікрорайону влітку немає гарячої води.

"Поки опалював турбомеханічний завод, то у нас вода була. Тільки на ремонт котельні влітку на місяць відключалася, а зараз у нас взагалі немає гарячої води. Перепади з гарячою водою у нас постійні", – говорить жителька 109-го мікрорайону Тетяна Даценко.

Опалювати 109 мікрорайон Полтави має підприємство "Полтаватепло" – ОДА
У людей немає гарячої води, тому людям доводиться її нагрівати. Суспільне Полтава

Тепло та гарячу воду до осель жителів цього мікрорайону мала б подавати котельня підприємства "Полтаватепло". Та у ній обладнання застаріло. І нині там частково розібрали котел і демонтували труби.

Минулого опалювального сезону до будинків мікрорайону тепло та гарячу воду постачати допомагало обласне комунальне підприємство "Полтаватеплоенерго". Для цього до 15 січня задіювали котельню на вулиці Квітучій.

"Коли підключили нас до Квітучої, то до 15 десь січня у нас була і гаряча вода, і було відносно тепло. А потім, як почались трохи морози більші, Квітучу відімкнули, бо вона не потягне", – каже жителька 109-го мікрорайону Валентина Козуб.

Опалювати 109 мікрорайон Полтави має підприємство "Полтаватепло" – ОДА
Котельня підприємства "Полтаватеплоенерго" на вулиці Квітучій. Суспільне Полтава

"Та котельня, яка розташована на (вулиці – ред.) Квітучій, вона призначена і вона запроєктована під опалення мешканців іншого мікрорайону, і безпосередньо тільки за рахунок потужностей Квітучої, в період, коли не наступили ще такі серйозні морози, можна було подавати тепло мешканцям 109-го мікрорайону", – розповідає заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

Через подачу тепла до 109-го мікрорайону, у будинках, які обслуговує котельня на Квітучій, було холодно, говорить Раїса Сидоренко.

"У нас центральне опалення, а котельня – на Квітучій. Взимку ми мерзнемо. Батареї холодні. Не можна кофти зняти, посидиш – спина мерзне. Після цього хворіємо. Так що вже ходимо в куртках. Всю зиму", – каже полтавка Раїса Сидоренко.

Опалювати 109 мікрорайон Полтави має підприємство "Полтаватепло" – ОДА
109 мікрорайон Полтави. Суспільне Полтава

Котельня на Квітучій розрахована тільки на своїх споживачів, говорить технічний директор підприємства "Полтаватеплоенерго" Володимир Пасічко. А це близько п’яти тисяч людей. Щоб її потужності вистачило і на 109-й мікрорайон, котельню треба модернізувати.

"Якоюсь мірою ми почали реалізовувати варіант підключення до нашої котельні. На сьогодні виконаний перший етап – збудована теплова мережа, яка з’єднує мережі розподільні 109-го мікрорайону і нашої котельні. І встановлене відповідне насосне обладнання на котельні. Тобто фізично теплоносій ми можемо подати на 109-й мікрорайон, але повністю забезпечити теплопостачанням, на жаль, потужностей котельні поки недостатньо", – повідомляє технічний директор підприємства "Полтаватеплоенерго" Володимир Пасічко.

Та опалювати мікрорайон має котельна підприємства "Потаватепло". Такий план розробили під час наради в облдержадміністрації, говорить заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

Опалювати 109 мікрорайон Полтави має підприємство "Полтаватепло" – ОДА
Котельня підприємства "Полтаватепло". Суспільне Полтава

"Влада громади має в першу чергу замовити послуги з проєктування по встановленню нового котла, знайти фінансування для того, щоб сплатити за це проєктування. Потім, відповідно, замовити роботи зі встановленням нового котла і профінансувати ці роботи по встановленню. Також покрити ту заборгованість, яка існує за теплопостачання минулого опалювального періоду, і укласти договори по постачанню газу на дану котельню", – говорить Євген Греков.

Раніше про такий варіант Суспільному повідомляв і перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко. Як повідомила прессекретарка управління житлово-комунального господарства Єлизавета Корж, нині у міській раді ще формують офіційну позицію щодо опалення мікрорайону. Директор підприємства "Полтаватепло" Олександр Пороскун коментувати, чи готують зараз котельню турбомеханічного заводу до опалювального сезону, кореспондентам Суспільного відмовився.

Вибір редакції

На початок