Електронні листки непрацездатності: як миколаївцям їх оформити та отримати

Електронні листки непрацездатності: як миколаївцям їх оформити та отримати

Електронні листки непрацездатності: як миколаївцям їх оформити та отримати
Фото: Суспільне Миколаїв

З 4 по 31 серпня 2021 року на Миколаївщині, як в інших регіонах України, передбачений перехідний період впровадження електронних лікарняних. До першого вересня медичні працівники області повинні повністю опанувати цю систему. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповіла начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.

За словами Ірини Шамрай, електронні листи про тимчасову непрацездатність пацієнта формуються виключно лікарем. Від медика залежить формування медичного висновку, а далі підключаються інші організації – Пенсійний фонд України, Фонд соціального страхування, які також беруть участь у формуванні сплати та електронного листа.

"Пацієнт має бути зареєстрований в медичній інформаційній системі. Раніше людина могла отримати лікарняний лист, якщо вона зареєстрована у Фонді соціального страхування. Лист непрацездатності оформлюється людині, яка є застрахованою. Тобто офіційно непрацевлаштовані люди лист не отримають", – сказала Ірина Шамрай.

Ірина Шамрай розповіла: щоб зекономити час, людина повинна мати ксерокопію або фото укладеної декларації з обраним лікарем. У документі обов’язково має бути вказаний чинний телефон. У випадку зміни номера або нечинного номера людина не отримає повідомлення, що буде підтвердженням виписаного лікарняного листа.

"Щоб ми уникали непорозумінь під час формування висновків, укладіть декларацію з обраним сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Медичний висновок по догляду за дитиною формується на пацієнта, а пацієнтом є дитина, батьки здійснюють догляд і дані людини, яка буде на лікарняному листі, вносяться в карту пацієнта додатково. Пацієнт-дитина також повинна мати декларацію з лікарем", – розповідає Ірина Шамрай.

Формувати та вносити медичні висновки в реєстр електронної системи охорони здоров’я мають право лише лікарі з ліцензованих закладів охорони здоров’я.

Читайте також: "У Миколаєві вперше виконали операції на відкритому серці"

"Медичний висновок про тимчасову непрацездатність та е-лікарняний – це два різних документи. Лікар формує тільки медичний висновок про тимчасову непрацездатність пацієнта в електронній системі. Про дії лікаря пацієнт отримає відповідне повідомлення від "E-health". Звідти за кілька секунд, виписаний лікарем висновок, потрапляє до реєстру Пенсійного фонду. Саме тут і формується електронний листок непрацездатності, тобто той документ, який слугує для нарахування соціальних виплат", – розповіла Ірина Шамрай.

За словами Ірини Шамрай, Миколаївщина отримає 150 тисяч паперових листів непрацездатності.

Що відомо

  • 3 лютого Верховна рада підтримала постанову про запровадження електронного реєстру листків непрацездатності (електронних лікарняних). Е-лікарняні мали запрацювати на початку 2021 року.
  • У 2020 році 13 мільйонів українців отримали електронну медичну картку за програмою цифровізації системи охорони здоров'я.
  • Тестовий запуск електронного лікарняного в Україні планувався з літа 2020 року. Пізніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що електронні лікарняні запрацюють з 2021 року.
  • Міністерство охорони здоров'я планує реалізувати у 2021 році інтеграцію системи електронного кабінету пацієнта з цифровим додатком "Дія".
На початок