Олімпійська чемпіонка з софтболу отримає нову золоту медаль через укус мера міста: фото AP

Крім цього, мера японського міста Нагоя звинувачують у сексуальних домаганнях.

Олімпійська чемпіонка з сотфболу - 20-річна Міу Гото - отримає нову золоту медаль через інцидент, пов'язаний з мером міста Нагоя Такаші Кавамурою. Про це повідомляє Kyodo News.

Жіноча збірна Японії стала олімпійським чемпіоном у софтболі. У фіналі японки здолала американок, вигравши першу золоту медаль у цьому виді спорту з 2008 року - софтбол повернули у програму Олімпіади-2020 після 13 років відсутності.

Золоті медалі за перемогу на Олімпійських Іграх здобули усі спортсменки, включно з Гото. Проте тепер їй дадуть іншу золоту медаль.

Що трапилося?

Після перемоги жіночої збірної Японії у софтболі Нагою відвідала олімпійська чемпіонка Міу Гото. З цією метою організували урочистий захід, на якому був присутній і мер міста.

Мер Нагої попросив у софтболістки сфотографуватися з медаллю. А отримавши золоту нагороду у руки, затис її між зубами.

медальKyodo News

Крім цього, 72-річний політик дозволяв собі неприйнятні висловлювання відносно спортсменки, запитуючи у неї, чи їм можна мати романтичні відносини.

Що відбулося далі?

Користувачі соцмереж виявилися обурені поведінкою мера Нагої. Вони вважають поведінку мера неприйнятною і вимагали від нього вибачень.

Сам Кавамура погодився з тим, що не мав поводитися таким чином, вибачившись за свою репліку перед софтболісткою. Крім того, він запропонував гроші за золоту медаль, яку надкусив.

"Дуже шкодую, що поставив її [спортсменку] у незручне становище своїми репліками. Вони зайшли дуже далеко. Коли я запитував у неї, чи вона має хлопця або дівчину, хотів лише, щоб вона відчула себе розкутіше й більше говорила. Як мер, для мене дуже важливо створювати таку атмосферу, щоб люди були говіркішими"

Разом із цим, Кавамура також вибачився за порушення правил, пов'язаних з пандемією коронавірусу.

Щодо медалі, то МОК у співпраці з Японським олімпійським комітетом та Оргкомітетом Токіо-2020 погодилися вручити спортсменці іншу золоту медаль замість тої, що надкусив мер. Софтболістка погодилися на це.

Японія посіла третє місце у медальному заліку Олімпіади-2020. За весь турнір японські спортсмени здобули 58 медалей, 27 з яких - золоті.