Лідерів гандбольних федерацій закликали піти у відставку через сексизм. Що стало причиною

Лідерів гандбольних федерацій закликали піти у відставку через сексизм. Що стало причиною

Лідерів гандбольних федерацій закликали піти у відставку через сексизм. Що стало причиною Verve Times

Заклик до відставки відбувся після закінчення Євро з пляжного гандболу.

Жіночі спортивні асоціації закликали очільників Міжнародної та Європейської гандбольних федерацій піти у відставку через сексистський інцидент під час Євро з пляжного гандболу. Про це повідомляє The Guardian.

У липні Болгарія приймала жіночий чемпіонат Європи з гандболу. Турнір закінчився скандалом: збірна Норвегії вийшла на матч на третє місце замість бікіні у шортах, за що згодом була оштрафована на 1500 євро.

Читайте також: Жіночу збірну Норвегії з гандболу оштрафували через відмову вдягати бікіні. Що про це відомо

Європейська гандбольна федерація мотивувала своє рішення тим, що норвезькі гандболістки порушили правила, посилаючись на правила організації щодо екіпірування під час матчів. Жіночі спортивні організації з цим не погоджуються.

Очільниця італійської асоціації, яка захищає права спортсменок, Луїза Ріццітеллі назвала рішення гандбольних федерацій "сексизмом". І закликала інші асоціації приєднуватися у заклику до відставки керівників організацій.

У підтримку італійської асоціації висловилися спортивні організації Франції та Німеччини. Вони підготували відкритий лист очільникам Міжнародної та Європейської федерацій гандболу, закликавши їх піти у відставку.

"Обидві федерації встановили точку неповернення щодо свого іміджу як міжнародних спортивних умов".

Ріццітеллі додала, що організації мали одразу ж переглянути правила після інциденту. Але замість того підтвердили штраф відносно норвезьких гандболісток.

"Це [вимоги щодо одягу] не повинно означати експлуатацію тіла жінка. Проте вони [федерації гандболу] не лише не відмовилися від правила [після інциденту з Норвегією], але й підтвердили штраф - це ганьба".

Що відбулося далі?

Після скандалу зі збірною Норвегії Європейська гандбольна федерація підготувала звернення, у якому зазначила, що з метою популяризації пляжного гандболу хоче скликати засідання, на якому заслухає питання екіпірування гравців під час матчів.

Згодом The Guardian, посилаючись на Міжнародну гандбольну федерацію, повідомив, що пропозиції щодо нового екіпірування можуть бути представлені під час засідання організації, яке відбудеться у листопаді.

Що відомо

  • У чинних правилах організації щодо екіпірування зазначається, що "жінки повинні носити бікіні, де зверху має бути одягнутий спортивний топ. Нижня частина бікіні має бути не більше, ніж 10 сантиметрів з обох боків".
  • Норвезькі гандболістки планували висловити протест проти бікіні ще перед початком Євро. Але повідомляли про погрози дискваліфікації з турніру.
  • На чемпіонаті Європи з пляжного гандболу збірна Норвегії посіла четверте місце. На гру за третє місце норвежки вийшли у коротких шортах. Причину такої позиції вони пояснили "дискомфортом", який створюють бікіні, у тому числі під час руху.
  • Чемпіонками Європи-2021 з пляжного гандболу стали німкені, які перемогли у фіналі представниць Данії з результатом 2:0.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика