Окрім України своїх співвітчизників з Китаю евакуювали й інші країни — зокрема США, Велика Британія та Австралія. Громадяни усіх цих країн як могли підтримували своїх співвітчизників і намагалися їх розрадити. Винятком стала хіба що північно-східна провінція Казахстану. Суспільне розбиралося, де і яким чином проходила евакуація.
Уряд США, який евакуював понад тисячу американців, розмістив їх у кількох місцях, зокрема у Техасі та Небрасці. Близько 70 людей відправили на карантин на навчальну базу Національної гвардії Небраски поблизу міста Омаха. Ще 250 осіб розмістили на базі Лекленд ВПС США у Сан-Антоніо, повідомляють місцеві ЗМІ.


Громадян Великої Британії доправили на батьківщину літаком із Уханя 10 лютого. На борту перебували понад 200 людей, двох не пустили на рейс через те, що перед посадкою у них виявили підвищену температуру.
Після прибуття рейсу на базу ВПС Брайз Нортон в Оксфордширі всіх, хто перебував на борту, доправили до конференц-центру в Мілтон-Кінсі на двотижневий карантин, повідомили місцеві видання. Серед них були також урядовці й військові медики.
Британців, яких евакуювали попереднім рейсом, розміщували в лікарні Ерроу Парк у графстві Мерсісайд.

У Мілтон-Кінсі є понад 300 кімнат, де розмістили евакуйованих. Там вони отримали доступ до стрімінгового сервісу Netflix, журналів, книжок, дитячих іграшок, мобільних телефонів та планшетів. Також усіх забезпечили їжею, засобами гігієни й одягом.
Місцева служба швидкої медичної допомоги проінформувала, що евакуйовані особи не становитимуть жодної небезпеки для місцевих жителів, а за пасажирами триватиме спостереження протягом всього їхнього двотижневого перебування.


Австралійців, яких евакуювали з Китаю, розмістили на Острові Різдва в Індійському океані неподалік узбережжя Австралії. Як повідомляє The Guardian, 277 громадян та резидентів Австралії доправили двома рейсами на початку лютого.

Професор Ян Чжан, який був серед пасажирів на острові, розповів, що умови перебування там "не ідеальні, але адекватні".
"Для мене життя на Острові Різдва досить непогане. У мене є своя кімната, і у нас достатньо вільного простору, щоб прогулятися і трохи потренуватися", — сказав він.
За словами австралійця, на його смак у меню було забагато м'яса і замало фруктів та овочів, з приводу чого він написав кілька коментарів у книзі запитів, висловивши сподівання, що харчування покращать.
"У нас великий майданчик, де ми можемо гуляти. Я зазвичай встаю о 5-й ранку, йду до майданчика, щоб зробити кілька фото, і проводжу там близько години. Вдень я займаюся деякими університетськими дослідженнями, веду щоденник. У другій половині дня я роблю вправи з вагою у своїй кімнаті. Після обіду я знову йду на майданчик, щоб сфотографуватися. Протягом години чи двох я читаю книги, перш ніж лягти спати в 9 вечора. Мені зовсім не нудно", — поділився враженнями від карантину австралієць.

На сході Казахстану (Зайсанський район, що на кордоні з Китаєм) 19 лютого сотні людей вимагали не пускати хворих із коронавірусом у країну і не розміщувати їх у лікарнях, повідомили місцеві ЗМІ. Зокрема, протестувальники викидали з лікарні матраци.

Місцева влада заявила про закриття кордону для громадян Китаю. А п'ятеро громадян Казахстану відправлені на карантин. Медики запевнили, що в фізіопульмонологічних стаціонарах для них підготовлені місця.
Прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін підписав розпорядження, згідно з яким з 20 лютого тимчасово заборонений в'їзд до країни громадянам Китаю.
Росіян із Китаю евакуювали на початку лютого. До Тюмені прибули два літаки Повітряно-космічних сил Росії, всього тоді повернулося 144 особи. Евакуйованих доставили до реабілітаційного центру в 30 км від Тюмені на 14 днів.
Самі евакуйовані скаржилися на незадовільні умови транспортування. У соцмережах писали про відро замість туалету, погане харчування тощо. Однак жодних протестів проти громадян не відбулося.