На Рівненщині – конфлікт між керівником авіаклубу та інспектором. Що кажуть сторони

На Рівненщині – конфлікт між керівником авіаклубу та інспектором. Що кажуть сторони

Ексклюзивно
На Рівненщині – конфлікт між керівником авіаклубу та інспектором. Що кажуть сторони у колажі фото з Facebook Олексія Кособуцького

На території авіаційного клубу "Рівне" стався конфлікт між його керівником та інспектором Державіаслужби, відомо про це стало із соцмереж. Під час Чемпіонату України з планерного спорту інспектор Державної авіаційної служби хотів провести перевірку, натомість йому завадили, мотивуючи відмову відсутністю наказу про перевірку. На місце двічі викликали поліцію.

Поконфліктували керівник авіаклубу "Рівне" Олексій Кособуцький та державний інспектор з авіаційного нагляду та безпекою авіації відділення Західної регіональної інспекції Державіаслужби Віктор Якобчук у неділю, 8 серпня на летовищі поблизу села Воронів. Відео самого конфлікту Олексій Кособуцький виклав на своїй сторінці у Facebook. Суспільне запросили обидві сторони до прямого етеру Українського радіо Рівне, там чоловіки розповіли, що сталось.

Коли чоловіки почали конфліктувати

Конфлікт між сторонами триває понад п'ять років, пояснив Суспільному керівник авіаклубу Олексій Кособуцький:

"Взаємовідносини Віктора Якобчука і Рівненського авіаспортклубу почалася, коли мене призначили начальником клубу. Цей інспектор лобіював певних пілотів зі своїми літаками, які займалися своєю діяльністю на нашому аеродромі. Робили вони це досить грубо. Я розірвав з ними договір базування і попросив знайти інше місце. Під час цього і після цього я отримав погрози, чітке твердження, що ми тобі не дамо працювати".

Чому інспектор прийшов на летовище

Державний інспектор з авіаційного нагляду та безпекою авіації Віктор Якобчук каже: мав наказ про перевірку:

"Наказ був наданий один раз, потім другий раз. Ми попереджали обласний комітет Товариства сприяння обороні України (ТСОУ) за тиждень листом, що запланований ними захід, проведення чемпіонату – незаконний. Здійснювати польоти не мають права, тому що на аеродромі, експлуатантом якого є Рівненський авіаспортивний клуб, відсутні посвідчення про допуск до експлуатації. Без нього допуск до експлуатації злітно-посадкового майданчика заборонено законом", – пояснює інспектор.

Віктор Якобчук додає: у той день виконував польоти літак АН-2 і з нього стрибали парашутисти. До цього моменту він також має претензію:

"Літак зареєстрований у державному реєстрі, але дозволу на виконання польотів, тобто свідоцтва про льотну придатність у нього немає – воно закінчилося. Він зараз без цього документу не має права піднятися у повітря. Другий літак Вілга-235 – взагалі без бортових номерів і не зареєстрований в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України. Мене не допустили перевірити пілотські посвідчення персоналу, які літали – хто сидів за штурвалом? У мене була інформація, що це люди без пілотських посвідчень, але я цього не стверджую, тому що я цього не бачив".

Що було на аеродромі

Керівник авіаклубу Олексій Кособуцький каже: мав сумнів, що інспектор прийшов із перевіркою на законних підставах. А спортклуб як юридична особа нібито не отримував жодного листа із попередженням про перевірку.

"Я говорю про наказ, який надав право цьому інспектору взагалі до нас зайти саме в цей день. Якби в нього було таке право, він би інакше себе вів. Він не давав мені ознайомитися з жодним документом. Він апелює тільки до поліції, яку він викликав, за його словами, по виклику 102. Тобто вона не приїхала з ним здійснювати цю перевірку", – каже Кособуцький.

Він додав, що після виклику інспектором поліція, яка прибула на місце, відібрала пояснення і поїхала. А згодом уже йому довелось дзвонити на 102, аби інспектор покинув аеродром.

Що кажуть в поліції

Начальник відділення поліції № 5 (селища Гоща) Едуард Холод Суспільному підтвердив, що на аеродром у Воронові виїжджали два екіпажі поліції.

"Документів, які засвідчили про наше залучення, інспектор нам не надав, тобто працівники поліції забезпечували охорону порядку. Нам мав би надійти лист від їхньої організації для залучення наших працівників для цього відпрацювання. Такий лист нам не надходив. Якщо в нього є всі відповідні накази та він просить нашу допомогу офіційно – то ми можемо її надати, це не заборонено. Але поліція не здійснює контроль над авіа", – каже Холод.

Як інспектор пояснює свій документ

Держінспектор з авіанагляду Віктор Якобчук переконує: із документом, який дає право на перевірку, усе було в порядку:

"Кособуцький стояв поруч і бачив той наказ. І це його слова: "Тут немає підпису і немає печатки, всі документи держслужби повинні бути з печаткою". Я поліцейським пояснював: на цьому документі стоїть штрих-код Державіаслужби, а штрих-код – це свідчення, що це офіційний документ. Тому що державна служба протягом двох років перейшла повністю на цифровий документообіг".

Які повноваження інспектора

Віктор Якобчук пояснює, що його повноваження викладені в наказі голови Державіаслужби:

"Ми здійснюємо нагляд щодо проведення сертифікаційних, планових, позапланових перевірок, контролю за інспектуванням суб’єктів та об’єктів авіаційної діяльності в межах нашого регіону. Тобто Львівська, Закарпатська, Волинська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівська, Хмельницька та Рівненська області.

Натомість Олексій Кособуцький вважає, що повноваження інспектора обмежені:

"Він має право перевіряти, чи правильно у нас облаштована стоянка, чи правильно ми ведемо облік установки суден на стоянку, охорону і зняття звідти. Він міг поцікавитися ще якимись речами, які стосуються авіаційної безпеки. Але в жодному разі він не мав права цікавитися нашими льотними придатностями, технічними станами літаків чи сертифікацією льотного поля. Він стверджує, що у нас свідоцтв немає. Є. В цьому році ніяких перевірок позапланових у нас не було".

Кого повідомили про чемпіонат

Інспектор Віктор Якобчук каже, що про проведення чемпіонату дізналися зі ЗМІ, тому й скерували лист голові правління ТСОУ

"Якщо не помиляюсь, 23 числа – за тиждень до проведення чемпіонату, що експлуатація злітно-посадкового майданчика без діючого посвідчення створює загрозу безпеці польотів, а посадові особи несуть відповідальність. Ми їх попередили, вони нас не попередили. Та вони нас і не могли б попередити, тому що ми б не дозволили – бо у них немає посвідчення".

Хто кому пише

Керівник авіаклубу Олексій Кособуцький припускає, що його могли не інформували про перевірку навмисно:

"Інспектор генерує листи у всі інстанції, тільки мені, як керівнику клубу, не адресує жодного листа.

Інспектор Віктор Якобчук каже: після випадку на аеродромі написав службову доповідну своєму керівництву:

"Керівництво зараз приймає рішення, які наші наступні будуть кроки. За результатами перевірки можуть бути виявлено критичні, суттєві або незначні недоліки, які треба усувати експлуатантам негайно або згідно експлуатаційного графіку. Є акт сертифікаційної перевірки, яку не пройшов аеродром у Воронові."

Олексій Кособуцький слова інспектора заперечує.

Чи була корупція

Олексій Кособуцький в етері Українського радіо Рівне заявив, що готує докази корупції інспектора:

"Я не хочу розкривати ті матеріали, факти, докази, які я буду використовувати в подальших судах. Але в мене достатньо матеріалу, щоб звинуватити його в тому, в чому я його звинуватив. Кожного разу це була вимога – покатай друзів, родичів, це свати, це брати, дай те, зроби це. І кожен раз він отримував від мене одну відповідь, яка йому не подобається"

Інспектор Віктор Якобчук у відповідь на це сказав, що за весь проміжок часу, поки Кособуцький керує авіаклубом, він перетинався із ним орієнтовно три рази:

"І кожного разу були якісь порушення. Свідків він може вигадати скільки хоче – нехай він надасть якісь докази. Стосовно того, щоб я просив за якихось родичів чи для себе – абсолютна нісенітниця і ми, можливо, будемо позиватися до суду за наклеп на мене, на Державіаслужбу зі сторони Кособуцького".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди