У Запоріжжі на будинку ОСББ встановили станцію моніторингу якості повітря

У Запоріжжі на будинку ОСББ встановили станцію моніторингу якості повітря

У Запоріжжі на будинку ОСББ встановили станцію моніторингу якості повітря Суспільне Запоріжжя

Портативну станцію моніторингу якості повітря встановили на будинку ОСББ в Запоріжжі. 10 серпня її змонтували на фасаді будівлі за адресою вулиця Шкільна, 25.

Кореспонденти Суспільного Запоріжжі побували на місці встановлення станції. Прилад коштує близько трьох тисяч гривень. Його придбали в рамках міжнародного чесько-українського проєкту «Чисте повітря для України». Портативна станція вимірюватиме рівень забруднювання пилом різних фракцій, чадного газу, аміаку, діоксину, а також кліматичні параметри — температуру, тиск та вологість.

У Запоріжжі на будинку ОСББ встановили станцію моніторингу якості повітряСуспільне Запоріжжя

Голова ГО "Екосенс" та координаторка проєкту "Чисте повітря" в Запорізькій області Тетяна Жавжарова каже, що громадський моніторинг потрібен, бо державна система моніторингу в Україні дуже неповоротка та застаріла. Дані даються через тиждень, через місяць після того, як виникає небезпечна ситуація.

У Запоріжжі на будинку ОСББ встановили станцію моніторингу якості повітряСуспільне Запоріжжя

Тетяна Жавжарова

"А важливо, щоб громадяни одразу знали, якщо, наприклад, якийсь викид із заводу аварійний, якщо небезпечні метеорологічні умови й до землі прибило, скажімо, пилову бурю. Або знову таки ж викиди підприємств. Або, наприклад, дуже великі пробки й зараз іде забруднення дуже часто у дворах від паркувань. Щоб мешканці знали, що відбувається й чи варто виходити погуляти, чи краще посидіти у квартирі в цей момент", — каже Тетяна Жавжарова.

Наразі в Україні в рамках проєкту працюють близько 500 портативних станцій моніторингу якості повітря, в Запоріжжі їх — 38, але ця стала першою у місті, що встановлена саме для ОСББ.

"Ми повинні орієнтуватися. Зараз у нас серпень, і активізувалася ще алергія. Поліноз, так би мовити, на амброзію. І коли пил, пилок амброзії з’єднується у сполуку з пилом заводів наших, з викидами шкідливими, виходить потрійна небезпечна дія на організм людини. І ми таким чином можемо себе забезпечувати цією інформацією. Не відкривати вікна, бути під кондиціонерами, більш себе стримувати, маски носити", — розповідає голова ОСББ "Пентагон" Ганна Сиваш.

У Запоріжжі на будинку ОСББ встановили станцію моніторингу якості повітряСуспільне Запоріжжя

Ганна Сиваш

Мешканець будинку на вулиці Шкільна, 25 (ОСББ "Пентагон") Олександр Морозов каже, що така ініціатива йому подобається: "Образливо тільки те, що це хтось нам дає, з-за кордону. Задарма нічого не буває. Але, в цілому, це дуже добре. Я вітаю цей проєкт. Велика вдячність всім, хто це впроваджував, і ОСББ наше. Сподіваюся, ця техніка працюватиме добре".

Результати екомоніторингу портативних станцій можна побачити в режимі онлайн на сторінці мережі “Екосіті”. Також встановити таку станцію в рамках міжнародного чесько-українського проєкту “Чисте повітря” може будь-яка фізична або юридична особа, каже Ганна Сиваш.

Читайте також: На будівлі Суспільного Запоріжжя знову встановили систему моніторингу повітря
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди