Композиція художника з Тернопільщини – на монеті до 30-річчя Незалежності України

Композиція художника з Тернопільщини – на монеті до 30-річчя Незалежності України

Композиція художника з Тернопільщини – на монеті до 30-річчя Незалежності України Олег Шупляк

Композицію художника з Бережан Олега Шупляка зобразили на монеті, присвяченій 30-річчю Незалежності України.

За словами митця, йому запропонували взяти участь у конкурсі навесні цього року.

“У травні мені зателефонували з відділу нумізматики НБУ з пропозицією взяти участь у конкурсі “До 30-річчя Незалежності України". Дата визначна, тому експертна рада вирішила залучити якнайбільше конкурсантів. Я подав свій проект”, – каже художник.

Олег Шупляк каже, що робота над зображенням для монети тривала два місяці.Інтернет

фото: НБУ

“Загалом, мій проект не зазнав візуальних змін, але більшість часу пішло на адаптацію живописних робіт до технічних вимог нумізматичної продукції. Для мене це – нова сфера, довелось у процесі вивчати технічні можливості виробництва, специфічні вимоги та термінологію. Це було складно але, водночас, цікаво. Багато узгоджень зі скульптором і майстром тамподруку. А якщо врахувати, що у цій монеті застосовано деякі технічні новинки і для монетного двору це також був, свого роду, експеримент, то, зрозуміло, що це потребує тестування на кожному етапі і внесення поправок, а, отже, вимагає часу. Зрештою, монета вийшла у світ і це – головне”, – розповідає митець.

“На аверсі мoнети рoзміщенo кoмпoзицію, щo симвoлізує Україну, – безкрайні мальoвничі пoля у вигляді стилізoваних oрнаментів, над якими летять лелеки, на тлі вгoрі – малий Державний Герб України, написи: УКРАЇНА (правoруч півкoлoм), 2021 (лівoруч від герба), нoмінал мoнети – 5 ГРИВЕНЬ (унизу півкoлoм); лoгoтип Банкнoтнo-мoнетнoгo двoру Націoнальнoгo банку України (лівoруч). На реверсі мoнети зoбраженo: Кoльoрoву вишивану стрічку (викoристанo тампoдрук), щo симвoлізує кoд нації і нагадує ДНК, яка є матеріальним нoсієм генетичнoї інфoрмації, тoбтo забезпечує збереження, передавання і відтвoрення інфoрмації; півкoлoм рoзмістили написи: 30 РOКІВ (угoрі лівoруч на матoвoму тлі) НЕЗАЛЕЖНOСТІ УКРАЇНИ (правoруч на дзеркальнoму тлі)”, – повідомляють на сайті НБУ.

Загалом планують ввести в обіг 4 пам’ятні монети "До 30-річчя Незалежності України" номіналами 5, 10, 50 та 250 гривень.

Композицію художника з Тернопільщини зобразили на монеті до 30-річчя Незалежності УкраїниІнтернет

фото: НБУ

Нагадаємо, 30-річчя Незалежності України відзначатимуть 24 серпня. У цей день 1991 року Верховна Рада України прийняла Акт проголошення Незалежності України.

Що відомо:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди