Артем Чех та Євгенія Лопата — у "Прямій мові" Олени Гусейнової на Радіо Культура

Артем Чех та Євгенія Лопата — у "Прямій мові" Олени Гусейнової на Радіо Культура

Артем Чех та Євгенія Лопата — у "Прямій мові" Олени Гусейнової на Радіо Культура

11 серпня о 12:10 у межах проєкту "Радіо літературних прем’єр" у програмі Олени Гусейнової "Пряма мова" на Радіо Культура відбудеться перша публічна розмова про новий роман Артема Чеха "Хто ти такий?".

Презентація роману "Хто ти такий?" відбудеться на Міжнародному літературному фестивалі Meridian Czernowitz у Чернівцях. Радіо Культура — генеральний радіопартнер фестивалю.

В ефірі авторської програми Олени Гусейнової "Пряма мова" спеціально для Радіо Культура за кілька тижнів до старту фестивалю Артем Чех розкаже про те, чи варто читати цей роман як роман виховання, про останнє десятиліття 20 століття, про роботу з ветеранським досвідом Афганістану як викликом для ветеранів українсько-російської війни, про спільну з Іриною Цілик роботу з екранізації роману і про те, чи залишається Юрій Іздрик виконавцем головної ролі.

Артем Чех та Євгенія Лопата — у "Прямій мові" Олени Гусейнової на Радіо Культура
Артем Чех.

"Радіо Культура — це радіо прем’єр усіх найбільших культурних подій. Це радіо, де працює виняткова команда фахових ведучих — справжніх інсайдерів галузі. Тож цього разу ми з великою радістю приймаємо першу публічну розмову про книжку “Хто ти такий?” Артема Чеха. Це той рідкісний випадок, коли літературний твір уже (ще навіть до своєї прем’єри) структурував навколо себе багатьох людей культури. Тут і фільм Ірини Цілик “Я і Фелікс” за мотивами цього роману, тут і Іздрик у головній ролі. Думаю, 2021 року ми будемо багато говорити про цю книжку та про цю стрічку. Тим важливіше, що перша розмова про роман “Хто ти такий?” відбудеться саме на Радіо Культура", — говорить виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.

Також у межах програми до студії у прямому включенні приєднається директорка Міжнародної літературної корпорації "Meridian Czernowitz" Євгенія Лопата із новинами про Міжнародний поетичний фестиваль.

"Ми із командою зараз перебуваємо в гарячій підготовчій фазі фестивалю і я відчуваю приємну й конструктивну схвильованість, яку відчувала 7 років тому, коли вперше проводила Меридіан на посаді директорки. Ковід і спричинений ним перехід фестивалю в онлайн у 2020 році обнулили для мене багаторічний фестивальний ритм. До того ж саме цього року фестиваль ми готуємо з оновленим складом команди. Та й живі події й офлайнові зустрічі з поетами та письменниками після пандемії стали для нас усіх більш цінним та вагомим досвідом. Радію, що у вересні ми відновлюємо офлайновий фестиваль і традиційно запрошуємо провідних українських та закордонних літераторів до Чернівців, а поціновувачі літератури знову мають добрий привід узяти участь в одній із найяскравіших культурних подій у таємній поетичній столиці Європи", — зазначає Євгенія Лопата.

Артем Чех та Євгенія Лопата — у "Прямій мові" Олени Гусейнової на Радіо Культура
Євгенія Лопата. Фейсбук-сторінка Євгенії Лопати

Долучитися до розмови можна зателефонувавши до студії за номером: (044) 239 62 95. Свої запитання також можна надіслати на студійний Viber: (093) 834 59 50.

Нагадаємо, "Пряма мова" — авторська програма Олени Гусейнової про літературний простір у різних вимірах. Голоси письменників і героїв їхніх книжок, книговидавців і книгопродавців, перекладачів і редакторів, теоретиків та істориків літератури. Щосереди на третьому каналі Суспільного радіо о 12:00, одразу після новин. "Радіо літературних прем’єр" — спецпроєкт Радіо Культура, в межах якого презентація найвизначніших літературних прем’єр відбувається у прямому ефірі на хвилях Радіо Культура та Українського радіо.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі, у Києві звучить на частоті 97,6 FM. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад