Другий штраф: керівника ТОВ у Сумах, яке зберігало медичні відходи, покарали на 17 тис. грн

Другий штраф: керівника ТОВ у Сумах, яке зберігало медичні відходи, покарали на 17 тис. грн

Доповнено
Другий штраф: керівника ТОВ у Сумах, яке зберігало медичні відходи, покарали на 17 тис. грн
Суспільне Суми

Заступнику директора ТОВ "Сумиполімербуд" Роману Приймі у Зарічному суді винесли вирок у справі про незаконне звалище медичних відходів на вулиці Прикордонній. Його оштрафували на 17 тис. грн. Це 11 серпня Суспільному розповіла речниця Зарічного суду міста Суми Світлана Бондаренко.

З її слів, штраф призначили за те, що ТОВ діяло без відповідної ліцензії. На вулиці Прикордонній у Сумах товариство зберігало та спалювало небезпечні медичні відходи: використані шприци, голки, крапельниці, пробірки, використані тести на COVID-19 тощо.

Другий штраф: керівника ТОВ у Сумах, який зберігав медичні відходи, покарали на 17 тис. грн

За словами Бондаренко, такого рішення дійшли, бо між прокуратурою та обвинуваченим уклали угоду, за якою він визнав свою вину. Чому погодились на таке, пояснила речниця прокурора Сумської області Наталя Науменко.

“Ми погодились на угоду, оскільки заступник керівника товариства визнав свою провину і погодився сплатити штраф в розмірі 17 тисяч гривень. Тобто відразу після виявлення медичних відходів було розпочато два кримінальні провадження. Одне — за фактом порушення санітарних правил і норм, інше — за фактом забруднення землі. Факт порушення санітарних правил і норм знайшов своє підтвердження, товариство визнало свою вину і погодилось сплатити штраф. Ми на ці умови також погодились”, — зазначила вона.

Однак, за її словами, досудове розслідування за фактом забруднення землі ще триває. “Наразі у нас є висновок екоінспекції, який говорить про збитки в розмірі 12 мільйонів гривень. Однак, щоб притягнути особу до відповідальності, нам потрібні висновки лише експерта. На сьогодні висновки держекоінспекції передані експертам. Відповідно після цього — підтвердження або спростування — ми будемо приймати рішення про притягнення особи до відповідальності”, — говорить Науменко.

Читайте також: Біологічна небезпека. Кримінальні гастролі медичних відходів на Сумщині

Позицію екоінспекції, яка направляла матеріали до прокуратури, озвучила Суспільному речниця управління Держекоінспекції у Сумській області Наталія Новак.

“Ми направили до правоохоронних органів всі матеріали перевірки разом з розрахунком збитків, аби вони долучили його до кримінальної справи. Наскільки нам відомо, зараз відкрито кримінальну справу за фактом засмічення земель небезпечними відходами і триває слідство. Наші матеріали справи разом з розрахунком – це вже інша стаття і інша справа. Тобто це засмічення земель. Ця справа ще слухається. Все, що ми – Державна екологічна інспекція – в межах своїх повноважень могла зробити, ми зробили. Інспекція тримає на контролі ці питання. Дуже сподіваємось, що цього разу порушники не відбудуться мізерним штрафом”, — зазначила вона.

Рішення суду поки не набрало законної сили – воно може бути оскаржене впродовж 30 днів. Штраф має сплатити Роман Прийма. Його номер не відповідає. Це – другий штраф, який отримав Роман Прийма за зберігання медичних відходів з порушеннями. У лютому 2021 року Зарічний суд оштрафував чоловіка також на 17 тис. грн за подібною схемою – через угоду про визнання вини. Тоді це була історія накопичення медичних відходів на території Старого села. Донині й там, й на вулиці Прикордонній медичні відходи не вивезені, попри те, що Роман Прийма обіцяв це зробити. Про це він говорив Суспільному у червні 2021 року.

“Ми викликаємо київського представника товариства з обмеженою відповідальністю “Еко Терра” — і вони обраховують об’єм. У мене є договір на вивезення, лише не вистачає у ньому пункту “об’єм”. З об’ємом визначаємось — і вивозимо. Для нас воно вважається як полімерна продукція. Ми з нею працювали деякий час і нічого в цьому не бачили небезпечного”, — сказав він.

Що відомо

  • На початку грудня 2020-го Суспільне розповідало про медичні відходи в Старому Селі, які виявили місцеві жителі. Використані захисні маски і пробірки від ПРЛ-тестів лежали просто неба.
  • 25 січня 2021 року прокуратура передала до суду обвинувачення щодо директора сумського підприємства, яке без ліцензії збирало та знешкоджувало медичні відходи.
  • У лютому 2021 року Роману Приймі Сумський районний Сум Сумської області призначав штраф 17 000 грн за звалище відходів у с. Старе Село. Також у лютому жителі Старого села збирали збори з вимогою прибрати звалище.
  • На початку квітня сміття звідти повністю так і не вивезли, а правоохоронці відкрили ще одне кримінальне провадження за цим же фактом.
  • У травні 2021 року звалище в Старому селі теж горіло. Тоді його так і не прибрали.
  • За законом, зберігати небезпечні медичні відходи, такі як тести на COVID-19, шприци та пробірки з кров’ю, можна тільки у спеціально обладнаних місцях. Однак сміття зі Старого Село просто "переїхало" звідти на вулицю Прикордонну 1, у Сумах, де так само не створені відповідні умови.

Вибір редакції

На початок