На Житомирщині перевіряли іграшки і виявили ляльку, небезпечну для здоров'я

На Житомирщині перевіряли іграшки і виявили ляльку, небезпечну для здоров'я

На Житомирщині перевіряли іграшки і виявили ляльку, небезпечну для здоров'я ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області

Фахівці управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області провели планову перевірку дитячих іграшок у закладах торгівлі області і виявили ляльку, яка не відповідає вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок і є небезпечною для користувачів. Про це 10 серпня повідомили на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області.

Під час перевірки у фізичної особи-підприємця в червні 2021 року відібрали зразки продукції для проведення їх експертизи в державному підприємстві "Укрметртестстандарт" у Києві щодо відповідності вимогам нормативно-правових актів стосовно безпеки для життя, здоров'я та майна споживачів і навколишнього природнього середовища.

Перевіряли іграшку – "Лялька FROZEN" (артикул 2021-14, штрих/код 6 903317273638, дата виготовлення – 2020 рік).

Ця лялька потрапила на відбір зразків тому, що не відповідала вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок та не мала відповідного маркування, а саме:

  • на етикетці та пакуванні відсутня супроводжувальна інформація стосовно найменування та адресних даних виробника, імпортера;
  • не зазначено торгівельну марку;
  • не нанесено позначення типу, номера партії, серійного номера.

Державне підприємство "Укрметртестстандарт" встановило, що в іграшці в десятки разів перевищені показники хімічної безпеки. Масова частка біс (2-етил-гексил) фталату (DEHP) становить 7,49 при нормі 0,1. Відтак іграшка несе високий рівень загрози, адже фталати є фактором генезису цукрового діабету, ожиріння й асоціюються з респіраторними захворюваннями, різними імунодефіцитними станами, алергією, бронхіальною астмою. Фталати також підвищують ризик розвитку проблем репродуктивної сфери й формування гормонозалежної пухлинної трансформації.

Розповсюджувачу цієї дитячої іграшки, відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", заборонили продаж ляльки. Крім того, підприємець має відшкодувати витрати, пов'язані з проведенням експертизи у сумі 10 тисяч 970 гривень.

У Держпродспоживслужбі нагадали, як вберегтися від придбання небезпечних іграшок:

  • знак відповідності має наноситися на іграшку, прикріплену до неї етикетку (ярлик) або пакування та бути видимим, розбірливим і незмивним;
  • іграшка повинна мати інструкцію та інформацію щодо безпечності;
  • якщо немає маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Такий товар краще не купувати;
  • на іграшці має зазначатися вік дитини, якій вона призначена, з коротким поясненням небезпеки;
  • слід уникати пластмасових іграшок, покритих фарбою чи лаком. Вони можуть відшаровуватися та потрапляти на руки та ротову порожнину дитини.

За українським законодавством усі іграшки для дітей до 14 років підлягають обов'язковому декларуванню відповідно до Технічного регламенту безпеки іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 151.

Читайте також

  • На Житомирщині у 6-місячної дівчинки діагностували рідкісне захворювання.
  • На Житомирщині молодята передали свої весільні подарунки дітям із малозабезпечених родин.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди