"Сплачувати за доставку газу мають і ті, хто газом користувався частково", - «Хмельницькгаз»

"Сплачувати за доставку газу мають і ті, хто газом користувався частково", - «Хмельницькгаз»

"Сплачувати за доставку газу мають і ті, хто газом користувався частково", - «Хмельницькгаз»

Сьогодні останній день, коли споживачі мають сплатити за доставку природнього газу за лютий місяць. Абоненти «Хмельницькгазу», яких на Хмельниччині понад 400 тисяч, за доставку до своїх помешкань газу цього місяця сплачують справно-каже комерційний директор Олександр Надольний. Начальниця центру обслуговування клієнтів АТ «Хмельницькгаз» Ірина Решетник розповідає: коли абоненти отримали перші квитанції за доставку газу, наплив відвідувачів був чималий, і фахівцям довелося пояснювати: платіжка за доставку газу-не абонплата, а відокремлена плата за транспортування газу.

Хмельничанка Олена Захарівна розповідає: коли отримала окрему квитанцію за доставку газу, сплатила навіть наперед.

"За 6 місяців заплатила, щоб не ходити…Колонка, плита".

Комерційний директор підприємства, яке транспортує газ, Олександр Надольний, каже: таких абонентів, як Олена Захарівна, з понад чотирьохсот тисяч, більшість.

"Коли січень був місяцем розкачки, то в лютому я виясловлюю поляку споживачам, бо в лютому ми виконаємо план на 100 відсотків".

За доставку газу, як і за газ, абоненти мають сплачувати до 20-го числа кожного місяця. Хто не сплитив за січень і лютий, ще може заплатити (каже Леся Андрейко, речниця АТ «Хмельницькгаз»)

"Ми маєм допомогти людям сплачувати і звикнути. Штрафів не буде"

Споживачам природного газу було незрозуміло, чому за газ-дві платіжки. Другу, за доставку газу, деякі абоненти сприйняли як абонплату-розповідає начальниця центру обслуговування клієнтів АТ «Хмельницькгаз» Ірина Решетник.

"Наплив був великий, не всі зрозуміли. Але коли фахівці розповіли, то почали платити".

Житель Старокостянтинова Василь Грубой, який мешкає в приватному будинку, за доставку газу в січні не сплитив. В лютому-каже – теж не платитиме.

"Я вважаю ці платіжки нелегітимними. Моя теща проводила цю трубу, платила свої гроші, я ніякої угоди з газовщиками про це не укладав, то тепер мені ще за цей кусок труби нехай платять, що вони її експлуатують".

У АТ «Хмельницькгаз» пояснюють: окремої угоди укладати не треба. Абоненти, які користуються газом, автоматично стають і їхніми абонентами. Стосовно послуги з доставки, то це-не тільки транспортування палива.

"Газові мережі вимгаають грошей для їх утримання, ремонту, модернізації, усунення витоку газу, роботу аварійної роботи. А тут-на секундочку-300 дзвінків за добу".

За словами комерційного директора, сплачувати за доставку газу мають і ті, хто газом користувався частково або й не користувався. Такі споживачі з березня платитимуть по-новому, якщо проєкт відповідної постанови схвалить уряд України.

"2 гр. 80 копійок для адонентів з плитою в місяць, 8 гр 90 коп за плиту й нагрівач, 21 гр 90 коп за плиту, нагрівач і котел. Сподіваємось, ці тарифи впровадять".

Зі слів комерційного директора, субсидіантам держава відшкодовуватимме часткову варість цієї послуги.

"Провели перерахунок субсидій, будуть нарахування і відшкодування".

Старокостянтинівець Василь Грубой каже: із запропонованими правилами не погоджується.

"Не сплатив і платити не буду. Буду судитися."

Абонентам, які не сплачуватимуть за доставку газу, можна розірвати угоду на користування паливом. Такі споживачі є-розповідає Ірина Решетник.

"Були такі, Але їх небагато. Здебільшого це в тих хатах у селах, де ніхто не живее".

Повторно ж газифікувати помешкання коштуватиме додаткових грошей, каже комерційний директор «Хмельницькгазу» .

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди