У Києві відновлять фрагмент "Стіни пам'яті"

У Києві відновлять фрагмент "Стіни пам'яті"

У Києві відновлять фрагмент "Стіни пам'яті" Фото з архіву Володимира Мельніченка

У Києві відновлять фрагмент меморіального комплексу "Стіна пам'яті" на Байковій горі авторства скульпторів Ади Рибачук і Володимира Мельниченка. Реконструкція повинна завершитися наприкінці осені 2021 року. Про це повідомляє фонд збереження спадщини митців АРВМ.

Роботи з відновлення меморіального комплексу на Байковому кладовищі розпочнуться 11 серпня. Їх проведе фонд разом з галереєю "Дукат".

У добу незалежності України громадськість почала вимагата відновлення "Стіни пам'яті". У 1992 році Мінкульт, Держком з будівництва та архітектури та Рада спілки архітекторів скасували рішення радянської влади про ліквідацію об'єкта та рекомендували його відновити.

Але лише у 2018 році в межах фестивалю Kyiv Art Week були розчищені шість квадратних метрів горельєфів і відкрито фрагмент композиції "Оборона Вітчизни".

Наразі планується відновити всю фігуру жінки, яка трубить у горн, закликаючи людей ставати на захист своєї країни під час війни.

"Ця ініціатива нарешті явить Україні та світові втрачений шедевр і тим самим запустить процес відновлення колективної пам’яті", – пишуть організатори.

У 1975 році Ада Рибачук, Володимир Мельниченко та архітектор Авраам Мілецький побудували модерністський київський крематорій. Серія барельєфів "Стіна плачу" стала частиною меморіального комплексу. У 1982 році радянська влада через невідповідність принципам соціалістичного реалізму перервала будівництво об'єкта і дві тисячі квадратних метрів горельєфів залили бетоном.

Створені ними архітектурні форми стали не лише яскравими пам’ятками доби радянського модернізму, а й символами спротиву тоталітарній системі.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше