Одеський художній музей має отримати ім'я Ройтбурда, – Ольга Балашова

Одеський художній музей має отримати ім'я Ройтбурда, – Ольга Балашова

Одеський художній музей має отримати ім'я Ройтбурда, – Ольга Балашова Одеський художній музей

Одеський художній музей має отримати ім'я Олександра Ройтбурда – українського художника, який останні чотири роки очолював цю культурну установу. Про це в інтерв'ю сайту "Суспільне Культура" сказала голова правління ГО "Музей сучасного мистецтва".

"Одеський музей в тому вигляді, як він є, безумовно, вже є пам'ятником Олександру. Я думаю, що він має отримати ім'я Ройтбурда. Але хіба у нас є музей, куди ми можемо прийти і уявити якого масштабу художником він був? Немає такого простору. Дуже важливо побачити його велику ретроспективну виставку, гідно осмислену, з філігранною кураторською роботою, яка могла б цей доробок показати і проявити", – розповіла Ольга Балашова, яка також є укладачкою книги "Ройтбурд", яка в 2016 році вийшла у видавництві "Основи".

За її словами, відколи Ройтбурд очолив Одеський художній музей, там відбулося більше виставок важливих українських художників, ніж за всі роки незалежності.

"При цьому він дуже мало говорив про себе і дуже багато приділяв уваги іншим: безпомилково точно давав характеристики, знаходив слова, формулювання, він дуже легко захоплюватися іншими. І, мені здається, це надзвичайно рідкісний дар для художників, які зазвичай зосереджені на собі. Особливо в Україні, де вони не мають достатньо визнання. Особливо ті, які на це дуже сильно заслуговують", – каже Ольга Балашова.

Що відомо

  • 8 серпня на 60-му році життя помер відомий український художник Олександр Ройтбурд. Він був представником української нової хвилі, одним із найдорожчих сучасних митців України, талановитим куратором та людиною, яка чотири року тому очилила Одеський художній музей, перетворивши його на модну та сучасну установу.
  • Попри серйозну хворобу, Ройтбурд продовжував активно працювати. На початку літа в "Щербенко Арт Центрі" відбулась його остання прижиттєва персональна виставка "Вправи на розкутість", а Одеський музей відкрив оновлену експозицію сучасного мистецтва “ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих”, над якою впродовж 9 місяців працювала його команда.
  • Прощання з Олександром Ройтбурдом відбудеться 11 серпня, про час повідомлять додатково на сторінці Одеського художнього музею.

Читайте також

Як Ройтбурд змінив сучасне українське мистецтво: художній стиль, кураторська робота та музей

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше