На Полтавщині до кінця літа мають завершити капітальний ремонт відділення у лікарні Гадяча

На Полтавщині до кінця літа мають завершити капітальний ремонт відділення у лікарні Гадяча

На Полтавщині до кінця літа мають завершити капітальний ремонт відділення у лікарні Гадяча Суспільне Полтава

У Гадяцькій лікарні до кінця літа мають завершити капітальний ремонт відділення невідкладних станів. Триває він із вересня минулого року, розповів Суспільному керівник установи Олександр Шаповал. Нині воно частково працює – тут роблять, зокрема, комп’ютерну томографію, ультразвукові та ендоскопічні дослідження. А після введення в експлуатацію у відділенні проводитимуть і невідкладні операції, додав Олександр Шаповал.

Ганна Микитенко приїхала до Гадяча із села Сергіївка, аби пройти комп’ютерну томографію.

"Раніше треба було їхати до Полтави, а зараз нам зручніше, тепер у Гадячі є, їдемо ми сюди, ближче і безкоштовно", – говорить пацієнтка Ганна Микитенко.

Комп’ютерну томографію у лікарні роблять після капітального ремонту відділення невідкладних станів. А ще виконують ультразвукові та ендоскопічні дослідження. До прийому пацієнтів готується лікар Ігор Гак.

На Полтавщині до кінця літа мають завершити капітальний ремонт відділення у лікарні ГадячаСуспільне Полтава

Лікар Гадяцької лікарні Ігор Гак працює на новому обладнанні

"Є в наявності монітор, процесор і до нього застосовується два ендоскопа: для колоноскопії і для фібро-гастроскопії . Цей апарат зручний тим, що не потрібно дивитися в окуляр, а можна все це обстеження спостерігати на екрані", – каже хірург-ендоскопіст Гадяцької лікарні Ігор Гак.

Ремонтувати приміщення у міській лікарні почали у вересні минулого року. Як розповів Суспільному керівник закладу Олександр Шаповал, відділення невідкладних станів у Гадячі створили на базі приймального, стоматологічного та відділення відновного лікування. Останні два перенесли до іншого корпусу, а приймальне під час ремонтну тимчасово розміщували в інших кабінетах.

На Полтавщині до кінця літа мають завершити капітальний ремонт відділення у лікарні ГадячаСуспільне Полтава

Головна медсестра Гадяцької лікарні Ганна Сахно

"Коли переїжджали з одного приміщення до другого, треба було, щоб доступно було і для "швидкої" допомоги, і для пацієнтів. То намагались зробити так, що кабінети, в яких розміщувалося приймальне відділення були ближче до виходів", – розповідає головна медсестра Гадяцької лікарні Ганна Сахно.

Відділення невідкладних станів облаштували, бо раніше лікарня обслуговувала населення колишнього Гадяцького району, а зараз приймає і жителів із колишніх Зіньківського та Лохвицького районів. Раніше у лікарні теж надавали таку допомогу, але було застаріле обладнання.

В оновленому відділенні є палата інтенсивної терапії, кабінет реабілітації та кімната матері і дитини. Операційну тут поки не використовують через малу кількість пацієнтів, розповів керівник закладу.

На Полтавщині до кінця літа мають завершити капітальний ремонт відділення у лікарні ГадячаСуспільне Полтава

Директор Гадяцької лікарні Олександр Шаповал

"Є окремий бокс (приміщення – ред.) для "швидкої" допомоги, він постійно закритий. Коли приїжджає "швидка" допомога, в них є пульти доступу до цього боксу, відкриваються ворота або попередньо відкривають працівники лікарні і «швидка» туди доставляє хворого. І є окремий вхід через центральний вхід, там, де у нас з пандусом. Там звертаються пацієнти самозверненням. Також передбачений у нас третій вхід резервний для того, щоб на випадок усяких інфекційних хвороб, ми могли розмежувати потоки (пацієнтів – ред.)", – говорить директор Гадяцької лікарні Олександр Шаповал.

Загалом на капітальний ремонт витратили близько 31-го мільйона гривень. З них 22,5 мільйони – гроші із держбюджету, решта – із місцевого, каже Олександр Шаповал. Нині відділення працює у тестовому режимі. Завершити ремонт тут мають до кінця серпня. Тоді воно запрацює повністю.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди