9 серпня – День книголюбів. Радимо найкращі статті про літературу

9 серпня – День книголюбів. Радимо найкращі статті про літературу

9 серпня – День книголюбів. Радимо найкращі статті про літературу

День книголюбів (він же Національний день книголюбів у США) відзначається 9 серпня кожного року. Це неофіційне свято, що відзначається з метою заохочення бібліофілів до читання та літератури. Людям радять відкласти смартфони та взяти до рук книгу, щоб почитати. День книголюбів широко відомий у світовому масштабі, однак його походження і засновник досі залишаються невідомими.

Це свято відзначають прозаїки, поети, літератори та видавці, друкарні та книжкові магазини, ну і, звичайно, читачі – ті люди, для яких власне книга і створюється. Саме читачеві, який продовжує робити книгу популярною, в першу чергу присвячений Всесвітній день книголюбів.

Суспільне вітає читачів зі святом і радить добірку статей від наших літературних редакторів.

Добірка статей від літкритикині Марії Бліндюк:

Як змінилося місце української книжки на міжнародній арені за останні роки, як працює ринок купівлі прав і літературних агенцій та як саме може вплинути на ситуацію держава? Читайте в "Як зробити сучасну українську літературу видимою у світі".

Українські кінематографісти не гребували національною літературою для сюжетної основи фільмів. Канони поетичного кіно "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова та "Вавилон XX" Івана Миколайчука зняті за текстами Михайла Коцюбинського та Василя Земляка. Проте цей список можна доповнювати далі – "Що в сучукрліт можна екранізувати: моторошні казки, чорні комедії та альтернативний хід історії".

Після ми отримали питання від читачів: які тексти з сучукрліту вже екранізовані? Тож літературна критикиня подивилася найбільш помітні стрічки останніх 10 років і розповідає, до чого вдалися режисери й режисерки в тексті "Як це знято? Розповідаємо про екранізацію творів сучасної української літератури".

Скільки ж заробляють за свої твори найпопулярніші українські письменники? Подробицями поділилися Макс Кідрук, Сергій Жадан, Марина Гримич, Юрій Андрухович, брати Капранови та інші.

9 серпня – День книголюбів. Радимо найкращі статті про літературуЗображення Eli Digital Creative з сайту Pixabay

Останніми роками інклюзивність в Україні стає дедалі зрозумілішою та обговорюванішою темою. Суспільство усвідомлює необхідність включення всіх людей у життя соціуму незалежно від фізичних чи психологічних характеристик. Марія Бліндюк розповіла про це явище в окремому матеріалі: "Що таке інклюзивна література й кому вона потрібна".

Упродовж останніх п’ятьох років український медіапростір подеколи заповнюється заголовками про захоплення російськими книжками українського ринку, “літературну руку Кремля” та прірву, в яку от-от звалиться вся індустрія. Але чи це так? Пояснюємо в тексті "Чи справді російські книжки – найбільша загроза на українському ринку".

Також радимо добірку текстів від літкритикині Ганни Улюри:

Яке уявлення ізраїльські, канадські, німецькі, американські, англійські, чеські, польські письменники мають про Україну, коли змальовують героїв-українців? "Якими вони нас зображають. 10 іноземних книжок, героями яких є українці".

У 2020-му багато міркували про взаємодії індивіда і спільноти в ситуації реальної небезпеки життю; коли, щоб уціліли спільноти, має обмежити свої претензії кожен/кожна. Розповідаємо про "10 лауреатів відомих книжкових премій: чим зачитувалися у 2020-му, чекаючи на кінець світу".

Чи припустимо до збірки віршів долучати дікпіки визнаних і визначних поетів? Розмірковуємо про це в тексті "Голий Іздрик, сексуальний Жадан, еротичний Чех: всім тілом в літературу".

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше