Рушники та сорочки колекціонує Олександр Олефіренко з Полтавщини

Рушники та сорочки колекціонує Олександр Олефіренко з Полтавщини

Рушники та сорочки колекціонує Олександр Олефіренко з Полтавщини UA Полтава

Понад сотню кролевецьких рушників та більше десятка сорочок-жидівок має у своїй колекції Олександр Олефіренко. Їх купує на аукціонах. Найдорожчий рушник коштував 100 доларів, найдешевший – 10 гривень. А от, наприклад, найстарішому – 130 років. Власну колекцію він зберігає вдома – у місті Гадяч, що на Полтавщині.

Качки, орли та листя виткані на кролевецьких рушниках, які колекціонує Олександр Олефіренко. Почав збирати їх з 12 років.

Олександр Олефіренко, який колекціонує рушники та сорочки говорить:

Два червоні рушники з орлами. Почав більше дізнаватися про них, шукати інформацію. Так дізнався, що це кролевецькі рушники й захопився ними.

Кролевецькі рушникиUA Полтава

Кролевецькі рушники

Нині у власній колекції має більше сотні рушників. Більшість із них – біло-червоні, тобто кролевецькі. Та є один різнокольоровий, каже колекціонер:

"Такі рушники, коли їздили на ярмарок, виставляли на возах і це привертало увагу. Рушники тоді швидше купували. Це така собі реклама".

Рушники – від трьох до шести метрів завдовжки, додає Олександр:

"Є рушники перев’язувальні, підперезники, а є ті, що використовували для краси. Вішали вдома на ікони – це божники, вішали на двері, на вікна при входах. Також були рушники по шість метрів. Коли будувалися оселі, на них піднімалися волоки. Потім майстрам, які будували дахи, їх просто дарували".

Рушники для своєї колекції купує на аукціонах. Ціна найдорожчого – 100 доларів, найдешевшого – 10 гривень. Половина рушників оздоблена вишитими орлами, говорить колекціонер:

"Орлу, як символу, більше трьох тисяч років. Орли були на прапорах козацького війська. Символ орла – це поєднання чоловіка і жінки, які вінчаються у церкві під короною".

А це сорочки-жидівки. Їх Олександр збирає останні три роки.

Сорочки-жидівкиUA Полтава

Сорочки-жидівки

В його колекції, додає, їх більше десятка:

"У Гадячі у ХІХ та ХХ століттях проживало багато євреїв. Вони їздили до Індії та закупляли барвники. Привозили сюди нитки, барвники і продавали нашим жителям і вони вишивали такі красиві жіночі сорочки. Тут представлена техніка вирізування. Не вишивалися ніколи хрестиком. І нитка кольору індиго – це фіолетово-синій, який переливається".

Сорочки-жидівкиUA Полтава

Сорочки-жидівки

Сорочки та рушники чоловік зберігає вдома. Торік влаштував виставку в Гадячі. Нині готується ще до одного показу колекції.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди